Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş kaplama, son zamanlarda diş kaplama ve implant tedavilerinde sıklıkla kullanımı yaygınlaşan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Randevunuzu Planlayın

  Zirkonyum Kaplama Tedavisi

  Zirkonyum diş kaplama, son zamanlarda diş kaplama ve implant tedavilerinde sıklıkla kullanımı yaygınlaşan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle metal diş kaplamaya alternatif olarak geliştirilmiş olan ve son yıllarda kullanımı daha da artan zirkonyum, diş rengine benzer bir renge ve ışık geçirgenliğine sahip olduğu ve biyomekanik özellikleri ağız ortamına fazlasıyla uygun olduğu için dişçilikte tercih ediliyor.

  Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

  Zirkonyum tedavisi, bilinen diş kaplama tedavileri ile benzer biçimde uygulanır. Diş kaplama tedavileri arasındaki en büyük fark, kaplama için kullanılan malzemenin türüdür. Tıpkı metal destekli kaplamalarda olduğu gibi, zirkonyum diş tedavisi uygulamasına geçilmeden kaplama yapılacak olan dişlerin üstünde düzeltmeler ve kesimler yapılmaktadır. Bu düzeltmeler ile diş küçültülüp kaplamayı tam olarak üstüne oturabileceği biçimde bir şekil kazandırılır. Dişlerde herhangi bir hasara sebebiyet vermeyen zirkonyum kaplama, kişisel olarak ölçüsü alınan ağız ve diş yapısına nazaran laboratuvar ortamında CAD/CAM teknolojisi ile üretime verilir. Dişe uygun renkte üretilen zirkonyum alt yapısının üstüne, porselen üst yapı işlenir ve klinik ortamında dişle uyumlanması sağlanır. Son aşamada ise diş kaplama yapıştırıcılarının yardımına başvurularak dişe yapıştırıp sabit duracak biçimde entegre edilir.

  Zirkonyum Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Zirkonyum beyaz renkte olduğu için geleneksel metal altyapılı porselen kaplamalarda olduğu gibi siyah metal yansıması bulunmamaktadır,
  • Zirkonyum şeffaf olduğu için bu özelliği özellikle ön dişlerde ideal bir gülümseme estetiği sağlar,
  • Çiğneme kuvvetlerine karşı yüksek direnci sayesinde arka dişlerde kullanılabilir,
  • Zirkonyum kaplamalar sıcak veya soğuktan etkilenmez ve hassasiyet oluşturmazlar,
  • Rengi çok koyu olan bir dişte istenilen renk elde edilir. Her renk ile her dişe uygulanabilir. Zirkonyum kaplamanın rengi uzun bir süre boyunca değişmez,
  • Zirkonyum dişler doğal dişlerden ayırt edilemez,
  • Metal destekli kaplamalara kıyasla ağırlıkları daha hafiftir,
  • Zirkonyum kaplamalar ağızda metalik bir tat oluşturmaz.

  Zirkonyum Kaplama Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Dişin renk yüzeylerinde grileşme ve sararma olan dişlere uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca Zirkonyum, ayrık diş tedavilerinde, diş yapısı yamuk olan hastalarda, estetiğini kaybetmiş dolgularda, arka dişler üstüne yapılacak olan kaplama tedavilerinde ve gülüş estetiğinde tercih edilmektedir.

  Zirkonyum Kaplama Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Zirkonyum Protezlerin Üretilmesinde Kullanılan CAD/CAM Tekniği Nedir?

  Bilgisayar destekli dizayn ve bilgisayar destekli üretim anlamına gelmektedir. Zirkonyum materyalinden elde edilen protezler; bilgisayarda dizayn edilen protezin (kuron veya köprü protezinin), bilgisayar destekli bir program yardımıyla hazır zirkonyum bloğun işlenmesiyle üretilmektedirler.

  Zirkonyum Kaplamalar Nasıl Uygulanır?

  Diş metal destekli kaplamalarda olduğu gibi bir miktar küçültülür ve diş eti sağlıklı duruma geldiğinde özel ölçü maddeleri ve ağza uygun kaşıklarla hassas bir ölçü alınır. Laboratuvar ortamında dişe uygun renkte zirkonyum alt yapı ve üzerine porselen üst yapı işlenerek klinik ortamda dişe uyumlandırılır. Son olarak da özel yapıştırıcılar ile dişe daimi adapte edilir. Artık kendi dişinizden ayırt etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Zirkonyum Değiştirilmek İstendiğinde Çıkarılması Dişime Zarar Verir mi?

  Zirkonyum kaplamalar kesilerek çıkarıldığından ve herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. Dişlerde doku kayıplarına sebep olmaz.

  Zirkonyum Kaplamaları Ne Kadar Süreyle Kullanılabilirim?

  Düzenli kontroller yapıldığında çok uzun yıllar kullanabilirsiniz. Şu kadar süre diye net bir zaman verilemez. Dişler canlı dokulardır ve zamanla aşınmalar ve sürmeler sebebiyle şekil değişiklikleri gözlenir. Zirkonyum kaplamalarda değişiklik olmaz. Bu formu değişmiş ağza uyumlandırmak için yenilenmek istenebilir.

  Zirkonyum Dişler İlerde Renk Değişikliği Yapar mı?

  Pürüzsüz ve kaygan porselen yüzeyi sebebiyle plak birikimine sebep olmaz. Bu sebeple kahve çay sigara gibi renklendiricilerden etkilenmez. Rengi sabit kalır.

  Zirkonyum Metale Karşı Alerjisi Olanlarda Uygulanabilir mi?

  Zirkonyum kaplamalarının içeriğinde metal bulunmadığı için metal alerjisine de sebep olmaz.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.