Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, daha büyük, daha dolgun bir dudak oluşturmak için dudaklara hacim katan bir tür enjekte türüdür. Dudaklardaki kaybolan hacmin geri getirir, ağız çevresindeki kırışıklıkları düzeltir ve daha iyi görüntü oluşturur.

Randevunuzu Planlayın

  Dudak Dolgusu Nedir?

  Dudak dolgusu, daha büyük, daha dolgun bir dudak oluşturmak için dudaklara hacim katan bir tür enjekte türüdür. Dudaklardaki kaybolan hacmin geri getirir, ağız çevresindeki kırışıklıkları düzeltir ve daha iyi görüntü oluşturur. Dudakları dolgunlaştırmak için anında çözüm sunan dolgular, kalıcı olmadıkları için uzun süreli bir taahhütte bulunmadan görünümünü değiştirmek isteyenler için uygun bir tedavi yöntemidir.

  Dudak Dolgusu Çeşitleri Nelerdir?

  Birçok farklı dudak dolgusu çeşidi vardır. Günümüzde en popüler olanı içeriğinde hyaluronik asit bulunan dolgu çeşididir. Ancak kolajen gibi diğer bileşenlerden de dudak dolgusu işlemi yapılabilir. Hyaluronik asit, suyu çeken ve bağlayan, cildin nemli ve dolgun kalmasına yardımcı olan bir karbonhidrattır.

  Bazı yaygın dolgu markaları şunlarıdır;

  • Juvederm,
  • Teosyal,
  • Restylane,
  • Artekol.

  Dudak Dolgusu Neden Uygulanır? Dudak Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

  Yaşlandıkça ciltteki kolajen, elastin doku ve hyaluronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu kusuru gidermek için yapılan dudak büyütme işlemi; hamileler, iltihabi cilt sorunu olanlar ve uçuk sorunu yaşayanlar için uygun değildir. Hyaluronik asit dudak dolgu maddelerinin herhangi bir bileşenine alerjisi olanlar, tedaviye uygun değildir. Ayrıca dudak bölgesindeki cilt şişmiş, hasar görmüş veya enfekte ise dudak enjeksiyonları yapılmamalıdır.

  Ancak bunlar dışındaki herkese rahatlıkla uygulanabilir. Dudak dolgusu yaptırmanın bir diğer nedeni de yaşla birlikte ortaya çıkabilen dudak sarkması sorununu ortadan kaldırmaktır. Bunun dışında dudaklarını şekillendirmek veya dolgunlaştırmak isteyen ve dudaklarında sorun yaşayan herkes için dudak dolgusu uygundur.

  Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Dudak dolgusu tedavisi sırasında, iğne veya kanül ile dudakların farklı noktalarına hyaluronik asit bazlı (jel kıvamında) dolgu maddesi enjekte edilir. Hyaluronik asit, doğası gereği hidrofilik (suyu seven) olduğu için iyi bir dolgu malzemesidir. Bu, dudakları dolgunlaştırmaya yardımcı olan çok fazla su çekip, tutabileceği anlamına gelir.
  Dolgu, doğrudan dudakların içine veya vermilyon sınırları olarak adlandırılan ağzın çevresine ve dudağın farklı bölgelerine enjekte edilir. İlk yöntem daha dolgun bir görünüm verirken ikincisi dudakların daha belirgin görünmesini sağlar.

  Dudak Dolgusu Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Dudak Dolgusu Sonrası Dudaklar Yapay Görünür mü?

  İşlem deneyimli bir estetik uzman tarafından, doğru teknikle yapılırsa son derece doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Fazla şiş ve yapay görünen dudak dolguları dudağa gereğinden fazla dolgu maddesi enjekte edilmesinden ya da dolgu maddesinin yanlış bir noktaya enjekte edilmesinden kaynaklanır. Bazı hastalar sonuçların ne kadar kötü olacağını bilmeden abartılı dudaklar isterler. Bu noktada uygulamayı yapacak doktorun hastayı doğru yönlendirmesi son derece önemlidir.

  Dudak Dolgusunun Kalıcılığı Ne Kadardır?

  Dolgunun etkinlik süresi kişinin yaşı, dudak yapısı, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu maddesinin özellikleri, miktarı, kalitesi gibi faktörlere bağlıdır. Dudaklara uygulanan hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-6 aydır ve bu sürenin sonunda tekrarlamak gerekir.

  Dudak Dolgusu Kalıcı mı?

  Dudağa hacim vermek, biçimlendirmek için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri kalıcı değildir. Dolgu maddesi 4-6 ay içinde vücut tarafından emilerek yok olur. Dudakların dolgunluğunun devamlılığı için bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir.

  Dudak Dolgusu Uygulaması Güvenli mi?

  Hyalüronik asit bazlı dudak dolguları son derece güvenli uygulamalardır. İşlem sonrasında hafif bir şişlik, kızarıklık ya da morarma gibi etkiler görülebilir, ancak bunların hepsi en çok birkaç gün içinde tamamen geçer. Hyalüronik asit vücutta zaten doğal olarak bulunan bir madde olduğundan işlemin herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

  Sonrasında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  Dudak dolgusu uygulamasından sonra en az 2 saat süreyle herhangi bir şey yenmemesi ve içilmemesi gerekir. Dolgu yapıldığı gün dudaklara parlatıcı ve ruj sürülmemesi önerilir.

  Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur mu?

  Dudak dolgusu işleminden sonra kısa süreli bir şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Ancak 2-3 gün içinde tamamen yok olurlar.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.