Dudak Botoksu

Dudak botoksu, kişiye daha dolgun dudaklar sağlayan estetik bir işlemdir. Günümüzde kullanılan en yaygın yöntem enjekte edilebilir bir dermal dolgu maddesi kullanılmasıdır.

Randevunuzu Planlayın

  Neden Dudağa Botoks Yapılır?

  Dudak botoksu, kişiye daha dolgun dudaklar sağlayan estetik bir işlemdir. Günümüzde kullanılan en yaygın yöntem enjekte edilebilir bir dermal dolgu maddesi kullanılmasıdır.Dudaklara ve ağızın çevresine enjekte edilebilecek birçok dermal dolgu maddesi vardır. En yaygın dolgu maddeleri hyaluronik asit benzeri maddeler içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Dudaklardaki hacmi artırmaya yardımcı olur.

  Dudak Botoksu Nasıl Yapılır?

  Enjekte edilebilir dudak büyütme teknikleri, kliniklerde veya hastanelerde çok az sürede ve hızlı bir şekilde yapılabilir. Enjeksiyonlardan önce rahatsızlığı azaltmak için topikal veya lokal bir uyuşturma maddesi uygulanabilir. Bazen dudakları tamamen uyuşturmak için tedaviden önce sinir bloğu enjeksiyonları yapılabilir. Bu uygulama, dişçide ağzı uyuşturmak için yaptığınız anestezik enjeksiyonlara benzer. Enjeksiyonlardan önce dudağa buz tutmak bölgeyi uyuşturmaya yardımcı olur ve morarma, şişme gibi yan etkileri hafifletir. Doktor, enjekte edilecek alanları dikkatlice işaretledikten sonra maddeyi dudaklara enjekte etmek için çok ince iğneler kullanır. Enjeksiyondan sonra rahatsızlığı azaltmak ve şişmeyi kontrol etmek için buz uygulaması verilebilir. Ancak tedavi bölgesine sert baskı uygulanmamalıdır. İşlemden hemen sonra ruj veya diğer dudak ürünlerinden kaçınılmalıdır.

  Dudak Botoksu Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Dudak Botoksu Ne Zaman Erir?

  Dolgu uygulamaları ucun süre kalıcılık sağlasa da elbette belirli bir zaman sonra etkisini yitirmektedir. Özellikle yüz bölgesinde dudaklarda uygulanan dolgu uygulamaları; nitelikli bir şekilde uygulandığında 18 ay boyunca kalıcılık sağlamaktadır. Dolgu uygulamalarının kalıcılığını korumak için alanında uzman bir hekime başvurmak ve hekim önerilerine eksiksiz bir şekilde uymak gerekmektedir.

  Dudak Botoksu Sonrası Ödem ve Şişlik Olur mu?

  Dudak dolgusu işleminden sonra kısa süreli bir şişlik oluşabilir, iğne giriş yerlerinde morarma meydana gelebilir. Ancak 2-3 gün içinde tamamen yok olurlar.

  Dudak Botoksu Sonrası Dudaklar Yapay Görünür mü?

  İşlem deneyimli bir estetik uzman tarafından, doğru teknikle yapılırsa son derece doğal bir görünüm elde etmek mümkündür. Fazla şiş ve yapay görünen dudak dolguları dudağa gereğinden fazla dolgu maddesi enjekte edilmesinden ya da dolgu maddesinin yanlış bir noktaya enjekte edilmesinden kaynaklanır. Bazı hastalar sonuçların ne kadar kötü olacağını bilmeden abartılı dudaklar isterler. Bu noktada uygulamayı yapacak doktorun hastayı doğru yönlendirmesi son derece önemlidir.

  Dudak Botoksunun Etkisi Ne Zaman Görülür?

  İşlem yapıldığı anda hemen sonuç verir, değişiklik hemen fark edilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.