Yüz Germe

Ameliyatsız yüz germe, ultrason ve ses dalgası enerjisi kullanılarak uygulanan cilt gençleştirme işlemidir.

Randevunuzu Planlayın

  Ameliyatsız Yüz Germe

  Ameliyatsız yüz germe, ultrason ve ses dalgası enerjisi kullanılarak uygulanan cilt gençleştirme işlemidir. Yaşlanmanın etkisi, sık kilo alımı veya genetik sebeplerden dolayı cildimiz yumuşar ve sarkmaya başlar.

  Ameliyatsız yüz germe, yüz germe yaptırmak istemeyenler için bir alternatiftir. Yüz germe yüzü daha gergin hale getirir ve yüzde lifting etkisi yaratır. Bu işlemler sadece yüze değil bazı bölgelere de uygulanabilmektedir. Bu sayede yüzün her yerinde genç ve sıkı bir görünüm elde edilebilir. Ameliyatsız yüz germe işlemlerinde dolgu, ışın ve ultrason teknolojileri kullanılmaktadır. Bu sayede yüzde herhangi bir iz bırakmadan ameliyatsız yüz germe işlemi tamamlanmış olur.

  Mini Yüz Germe Ameliyatı

  Mini yüz germe, geleneksel yüz gerdirmenin farklı bir versiyonudur. Her ikisi de sarkan cildin çıkarılmasına ve kaldırılmasına yardımcı olmak için insizyonların kullanılmasını içeren invaziv kozmetik prosedürler içerir.

  Orta Yüz Germe Ameliyatı

  Orta yüz germe aynı zamanda yanak germe olarak adlandırılır. Cerrahi prosedür, sarkık yanakları sıkılaştırmaya ve kaş çatma çizgilerini düzeltmeye yardımcı olur. Fakat tam yüz germe gibi çene ve alın bölgesini kapsamamaktadır. Orta yüz germe ameliyatı yapmak için cerrah saç çizgisinde 2 küçük kesi yapar, ardından kasları sıkılaştırır ve cilt altındaki yağ yastıkçıklarını manipüle eder. Orta yüz germe daha genç görünmek isteyen kişiler için mükemmel bir seçenek olabilir.

  Tam Yüz Germe

  Bu tedavi yöntemi hem yüzde hem de boyunda sarkma yaşayan hastalar için uygundur bu sarkmalara ve cildin deforme olmasına neden olan faktörlerden bazıları şunlardır;

  • Alkol kullanımı,
  • Sigara kullanımı,
  • Dengesiz ve yetersiz beslenme,
  • Stres.

  Facelifting cihazı sayesinde gerekli operasyonlar yapılarak bu sarkmalar ve deformeler giderilmektedir. Bu işlem genellikle 50 yaş üstü kişilere uygulanmaktadır. Tam yüz gerdirme işlemi ameliyat ile yapılmaktadır. Ameliyata ise yağ enjeksiyonu ile başlanmaktadır.

  Yağ enjeksiyonu aşağıda belirtilen bölgelere uygulanmaktadır;

   

  • Göz çevresine,
  • Burun çizgilerine,
  • Orta yüze,
  • Dudak çizgilerine,
  • Marionette çizgilerine verilmektedir.

  Tam yüz germe gerekirse alın germe ve kaş kaldırma işlemlerinde de kullanılmaktadır. Bu arada tam yüz germe işlemi yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunlar;

   

  • Hasta Asprin kullanıyorsa ameliyattan 3 hafta önce  bırakmalıdır,
  • Ameliyattan bir hafta önce sigara içmekten, kanı sulandırabilecek yiyeceklerden uzak durmalıdır.

  Yüz Germe Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Kimler Facelift Yaptırabilir?

  Yaş ortalaması 40 ve üzeri olanlar uygun olup, hasta 40 yaşın altında olsa bile boyun, yüz ve dudak çevresinde sarkma, yağlanma ve kırışıklık varsa uygundur.

  Yüz Germe Ameliyatından Sonra Ağrı Olur mu?

  Hasta diğer ameliyatlarda olduğu gibi işlemden sonra 1 veya 2 gün hafif ağrı ve sızı hissedebilir. Ancak reçete edilen ağrı kesiciler ağrıyı oldukça iyi azaltır.

  Yüz İfadelerimi Kaybetmeme Neden Olur mu?

  Hastalar tüm kriterleri göz önünde bulundurarak ameliyatı yapacak yaşlanma estetiği konusunda eğitimli bir cerrah seçmelidir. Ameliyattan sonra sinir hasarı veya asimetri varsa yüz ifadeleri sınırlanabilir.

  Facelift'imi Daha Etkili Hale Getirmek İçin Ne Yapabilirim?

  Göz çevresine ve alın bölgesine yapılan botoks bakışları canlandırabilir. Ameliyattan 3 hafta sonra 4-6 seans yüz mezoterapisi ve kimyasal peeling yapmaya başlamak cildi daha da gençleştirebilir.

  Yüz Germe Ameliyatından Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmesi̇ Gerekli̇di̇r ?

  Ameliyat öncesi sigara kullanan hastalarımızın ameliyattan önce 10 gün süreyle sigara içmemeleri gerekiyor.

  Yüz Germe Ne Kadar Gençleştirir?

  Ameliyat sonrasında  çok farklı ve daha genç bir yüze sahip olacaksınız. Fakat bu ameliyat yaşlanmanızı geciktirmez. Sadece zamanı belirli bir süre durdurur.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.