Migren Botoksu

Botoks, kullanıma sunulmasından bu yana, diğer standart tedaviler başarısız olduğunda, kronik migren için kabul edilen bir tedavi haline gelmiştir. Botoks, insanların daha az iş gününü işgal ederek daha iyi hissetmelerine ve işlev görmelerine yardımcı olabilir.

Randevunuzu Planlayın

  Migren İçin Botoks Faydalı Mıdır?

  Botoks, kullanıma sunulmasından bu yana, diğer standart tedaviler başarısız olduğunda, kronik migren için kabul edilen bir tedavi haline gelmiştir. Botoks, insanların daha az iş gününü işgal ederek daha iyi hissetmelerine ve işlev görmelerine yardımcı olabilir.

  Doktorlar, botoksun beyinden ağrı sinyalleri taşıyan nörotransmiterler adı verilen kimyasalları bloke ettiği için migren baş ağrılarında işe yaradığını düşünüyor. Botoks bu yolda bir barikat gibidir. Kimyasalları başın ve boynun etrafındaki sinir uçlarına ulaşmadan durdurur.

  Migren İçin Botoks Nasıl Yapılır?

  İşlem yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Doktor, sinek ısırıyormuş hissi veren çok küçük bir iğne kullanır. Derideki sığ kaslara az miktarda Botoks enjekte edilir. Her tedavi tipik olarak baş ve boynun yedi ana bölgesine toplamda 31 enjeksiyon içerir. Botoks işlemlerinin en yaygın yan etkisi boyun ağrısıdır ve rahatsızlığı azaltmak için buz torbası kullanılması önerilir. Botokstan maksimum fayda 6 ayda görülebilir.

  Migren Tedavisi İçin Botoks Nasıl Etki Eder?

  Migren tedavisi için botoks, sinirlerini kaslara olan itimini kesintiye uğratarak etki eder. Kasılıp gevşeyen ve şiddetli ağrıya neden olan alın bölgesindeki kaslara yapılan botoks salınımında, botoks toksini bu sinir ve kasların arasına girer. Burada bir tampon bölge oluşturan botoks aynı zamanda kasların gevşeyerek rahatlamasını da sağlar ve şikayet edilen migren ağrılarını etki süresi boyunca durdurur.

  Migren Botoksu Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Migren Tedavisinde Botoks Nasıl Uygulanır?

  Botoks tedavisinde alın, her iki şakak, boyun ve omuz bölgesindeki 31 noktadan cilt altına ince uçlu enjektörle uygulama yapılır.

  Migren Tedavisinde Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Migren hastalığında uygulanan botoks ile tedavi yönteminde ense, alın, şakak, ve boyunda, sinirlerin sonlandığı bölgelere enjeksiyon uygulanmasıyla olumlu sonuçlar elde edilmektedir.

  Kimlere Uygulanabilir?

  Botoks uygulaması çocuklar, hamilelik ve emzirme dönemindeki kadınlar dışında tüm kronik migrenli kişilere uygulanabilir.

  Kimlere Uygulanamaz?

  Botoks uygulaması yapılmasına engel olacak olan nörolojik rahatsızlığı olanlara, çocuklara, gebelik ve emzirme döneminde olan kişilere uygulanmaz.

  Kalıcı Bir Yöntem mi?

  Bazı vakalarda olumlu etkinin sürekliliği için enjeksiyon tekrarlanması gerekirken, bazı vakalarda olumlu etki bir kaç yıl süresince devam etmektedir. Uzman kararı ile gerekli bölgelere ek doz uygulaması yapılabilmekte ve başarılı sonuçlar alınarak hasta kronik migrenle vedalaşabilmektedir.

  Ne Sıklıkla Tekrarlanır?

  Kronik migren tedavisinde botoks enjeksiyonları ilk yılda 3 aylık aralıklarla uygulanır. Sonrasında yapılacak olan enjeksiyon süreleri hasta özelinde ihtiyaca göre planlanır.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.