Bacak Germe

Bu işlem, vücudun uyluk bölgesindeki derinin fazla kilo alımı veya ilerleyen yaşın etkisiyle uzun süreli sarkma sorununu ortadan kaldırmak için yapılır.

Randevunuzu Planlayın

  Bacak Germe Ameliyatı (Uyluk Germe) Nedir?

  Bu işlem, vücudun uyluk bölgesindeki derinin fazla kilo alımı veya ilerleyen yaşın etkisiyle uzun süreli sarkma sorununu ortadan kaldırmak için yapılır.

  Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • İşlem, 2-4 saatte gerçekleştirilir,
  • Genel anestezi veya lokal anestezi uygulanır,
  • Doktor, iç uyluk üzerinde bir kesi yaparak işleme başlar,
  • Fazla deriyi ve yağı alır ve ardından yeniden şekillendirilmiş cildi sıkılaştırarak diker,
  • Ameliyattan sonra tüm kesiler dikişlerle kapatılır.

  Bacak Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

  İhtiyacınız olan ameliyat türü, vücut tipinize ve aradığınız sonuçlara bağlı olacaktır.

  Mini Uyluk Germe

  Uyluğun üst kısmındaki sarkmaları azaltmak için mini uyluk germe ameliyatı yapılır. Uyluğun sadece üst 3/1 bölümünün küçük kısmı üzerinde çalışılır. Özellikle fazla miktarda aşırı yağ veya deriye sahip olmayan ancak sadece bölgeyi küçültmek isteyen hastalar için uygun bir tedavi çeşididir. Hastaların tedaviye uygun olması için vücut kitle endeksinin 30’un altında olması gerekmektedir. Ameliyatta kasık bölgesinde küçük bir kesi yapılır. Bu kesi liposuction yapmak için açılmaktadır. Fazla deri alınır. Prosedürün bitmesi yalnızca 2 saat sürer ve hastalar genellikle 2 hafta içinde hafif egzersizlere başlayabilirler.

  İç/Orta Uyluk Germe

  Üst uyluğun iç kısmında medial uyluk germe yapılır. Hastalar, bu bölgedeki yağlardan sadece diyet ve egzersiz yoluyla kurtulmak için uğraşırlar. Bazı hastalar ayrıca kilo kaybından sonra sarkmış deri görüntüsünden kurtulmanın bir yolu olarak iç uyluk germe ameliyatı isterler. Özellikle çok hızlı kilo verilmişse, üst uyluk çevresindeki deri elastikiyetini kaybetmeye ve sarkmaya başlar.
  Doktor, uyluğun kasık bölgesiyle birleştiği kıvrımda bir kesi yaparak işleme başlar. Kesi, kalça kemiğine yakın olan kasık bölgesinin üst kısmından atılır. Kesiler yapıldıktan sonra bol miktarda deri ve yağ alınır. Bu, hastanın isteklerine bağlı olarak liposuction işlemini de içerebilir. Deri eskisinden daha yüksek ve daha sıkı bir pozisyonda dikilerek uyluk kaldırılır.

  Dış/Yanal Uyluk Germe

  İşlem alt vücut germe işlemine benzer. Liposuction, uyluk ve kalça yanlarındaki yağları almak için kullanılır. Daha sonra fazla doku kaldırılarak kalça kemiğine sabitlenir. Bu, cildi şekillendirir, dalgalanmalardan veya çukurlardan arındırılmış daha sıkı, pürüzsüz bir yüzey görüntüsü sağlar. Ameliyat sonrasında ameliyat izi kalmaktadır. Ancak, çoğu hasta elde ettikleri sonuçlar karşılığında yara iziyle yaşamaktan memnundur.

  Arka Uyluk Germe

  Bu tip uyluk estetiği, kalçaların yanı sıra uylukların arkasındaki alanı da hedefler. Birçok hasta için bu bölgelerde büyük miktarlarda selülit birikebilir. Bu durum, cildin çukurlaşmasının yanı sıra sarkmasına da sebep olabilir. Bu bölgeyi daha pürüzsüz, daha sıkı bir görünüm elde etmek isteyen hastalar için bu prosedür uygundur. Bu durumda kullanılan uygulama türü, kişinin kendine has anatomisi ve gereksinimleri farklı olduğu için, genellikle hastanın vücut şekline bağlı değişecektir.

  Spiral Uyluk Germe

  Spiral uyluk germe, mevcut en yeni uyluk germe çeşididir. Bu uygulama, tüm uyluğu hedef alır. Ön, arka ve yanlardaki bölgelerin yanı sıra uyluğun yukarı ve aşağı uzunluğunu tedavi eder. Uylukları düzeltmenin, düzleştirmenin ve şekillendirmenin yanında aynı zamanda kalça bölgesinin duruşunu da iyileştirir. Fazla dokuyu çıkarmak için uzun kesiler yapılır. Biri kasık bölgesinden dizin iç kısmına kadar, diğeri ise kasıktan kalça kemiğine kadardır. Bu aynı zamanda kalça bölgesinin üst kısmındaki diğer bacaktan yapılan kesi ile buluşacak şekilde bel çevresine de uzanır. Çok daha fazla doku çıkarıldığı için alt gövdeye tam bir kaldırma işlemi sağlanır. İç uyluklar, dış uyluklar, bel ve kalçalar işlemden önce olduğundan daha küçük, daha pürüzsüz ve çok daha sıkı olur. Bu işlem diğer uyluk germe işlemlerine göre ameliyat esnasında daha fazla dikiş atıldığı için iyileşme süresi daha uzundur.. Randevular esnasında, enfeksiyondan kaçınmak için alan temiz tutulmalıdır. Şişliği ve ağrıyı azaltmak için iltihap önleyici ilaç ve kremler verilir.

  Bacak Germe Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Bacak Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Bacak germe estetiği 2 ila 4 saat kadar sürer. Genel anestezi uygulandıysa hasta ertesi gün taburcu edilir. Lokal anestezi uygulanan hastalar aynı gün içinde taburcu edilebilir. Bacak içindeki deri sarkması fazla ise ameliyat uzun sürer. Bu durumda hastanın konforu genel anestezi tercih edilir ancak lokal anestezi de mümkündür.

  Bacak Germe ve Karın Germe Operasyonları Birlikte Yapılır mı ?
  Fazla kiloları verme sürecinde vücutta sarkmalar oluşmaktadır. Bacak germe ameliyatı sırasında karın germe operasyonu da yapılabilir. Bu sayede bacak ve karın bölgelerinde estetik bir görünüm elde edilir. Aynı ameliyatta kombine edilen bu işlemler maliyetleri de azaltır.
  Bacak Germe Ameliyatı için Anestezi Yöntemi Hangisidir?

  Bacak germe ameliyatı, hastanın sağlık durumu da göz önünde bulundurularak genel ya da lokal anestezi yapılmaktadır.

  Bacak Germe Sonrası Ne Zaman Duş Alınabilir?

  Bacak germe operasyonu sonrası ilk 2 gün duş alınmamalıdır. Bu süre için ameliyat bölgesine su teması olmamalıdır. Daha sonraki günlerde ayakta duş alınabilir.

  Bacak Germe Operasyonu Sonrası İz Kalır mı?

  Bacak germe operasyonunda sarkmanın oranına göre fazla deri alınır. Bacağın iç kısımlarındaki sarkma ne kadar etkiliyse ameliyat izi de o kadar fazla olur. Bazı vakalarda deri sarkması kasık bölgesi ile sınırlı kalır. Bu durumda kesi, sadece kasık bölgesinde açılır. Ameliyat sonrası kesi izleri iç çamaşırın içinde gizlenecek şekilde dikiş atılır.

  Bacak Germe Operasyonu Sonrası Korse Takılmalı mı?

  Bacak germe operasyonu sonrası iyileşme sürecinde bandajlar çıkarıldıktan sonra yaklaşık 1 ay korse kullanılması gerekmektedir. Bandajlar, ameliyattan 1 ila 3 gün sonra çıkarılır. Korse sürecinin ardından ameliyat izleri iyice solmaya başlamaktadır.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.