Jawline Çene Dolgusu

Çene dolgusu, özel dolgu içeriklerinin çeneye enjekte edilmesi ile çenenin istenen görünüme ulaştırılması işlemini içermektedir. Dolgu ile düzeltilebilir nitelikte bir çene bozukluğuna sahip tüm bireylerde çene dolgusu tedavi uygulanabilir.

Randevunuzu Planlayın

  Jawline Çene Dolgusu Nedir?

  Zayıf bir çene çizgisi ve çenenin genetik sebeplerinden dolayı olabilir. Kilo alımı ve yaşlanma da zayıf bir çene çizgisi görünümüne yol açabilir. Çene dolgusu, özel dolgu içeriklerinin çeneye enjekte edilmesi ile çenenin istenen görünüme ulaştırılması işlemini içermektedir. Dolgu ile düzeltilebilir nitelikte bir çene bozukluğuna sahip tüm bireylerde çene dolgusu tedavi uygulanabilir.

  Jawline Kimlere Yapılır?

  Çene dolgusu, çenenin belirginliğini ve görüntüsün iyileştirmek isteyen herkes için uygun bir tedavi yöntemidir. Çünkü hastanın estetik olarak güzel görününen bir çene sahip olduğu bir şey değildir. Yaş ve kilo alımı etkenleri de çenenin görüntüsünü etkilemektedir. Hem erkekler hem de kadınlar için, keskin bir şekilde tanımlanmış bir çene, bir kişinin genel çekiciliğini arttırır. Ayrıca jawline, burun veya alın gibi diğer yüz özelliklerini dengelemeye yardımcı olur.

  Jawline Nasıl Yapılır?

  Jawline çene dolgusu prosedürü şu şekildedir;

  • Doktor enjeksiyon alanını uyuşturur,
  • Uyuşturmadan sonra, alt çene bölgesine az miktarda dolgu jeli enjekte edilir. Dolguyu içeri izleyeceği yolu göstermeye destek olmak için bir kanül kullanılır.
  • Doktoru tedavi esnasında yavaş ve devamlı olarak yapılan her enjeksiyonu inceleyip değerlendirir.
  • Çene dolgusu tedavisi baştan sona ortalama 30 dakika sürer.

  Çene dolgusu sonuçları işlemden hemen sonra çıkmaktadır.

  Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

  Her hastada farklı bir kalıcılık süresi olsa da, birçok kullanıcı için hyaluronik asit dolgusu 2 yıl kadar sürebilir. Kalsiyum hidroksilapatit kullanılan dolgu işlemlerinde jawline 15 ay kadar sürebilir. Hangi türü kullanırsa kullanılsın, özellikle tazeleme enjeksiyonları düzenli bir şekilde uygulanmazsa, 9 ila 12 ay içinde azalan sonuçlar görmeye başlanır.

  Çene Dolgusu Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Çene Hattı Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Çene dolgusu işlemi öncesinde anestezi uygulanmasa da, uygulama öncesi lokal anestezik kremler sayesinde hastanın acı hissetmemesi sağlanır. Ardından ufak ince uçlu iğneler ve kanüller yardımıyla dolgu malzemesi, işlemin uygulanacağı bölgeye enjekte edilir. Jawline dolgu işlemi, ortalama 20 dakika sürmektedir. Bu işlem sayesinde çene hattı, çok daha güçlü bir görünüme kavuşur. Bununla birlikte, çenedeki çukurluklar ve sarkıklıklar ortadan kalkmış olur. Bunlara bağlı olarak, daha belirgin ve net bir çene hattına sahip olunur.

  Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Görünümü Elde Etmek Mümkün müdür?

  Genç bir yüz görünümü için genellikle üçgen yapılı bir yüze kavuşmak gerekir. Özellikle yaşlanmanın da etkisiyle bireylerin çene yapılarındaki üçgen görünüm değişime uğramaktadır. Bu değişimin de etkisiyle yüzün görünümü, daha çok kare şeklini andırmaya başlar. Çene dolgusu uygulamaları sayesinde, yaşlanmanın da etkisiyle değişen yüz yapısı kolay bir şekilde oval hale getirilebilmektedir. Yine bu sayede, çene bölgesi çok daha estetik bir görünüme kavuşurken daha genç bir yüz görünümü elde etmek de mümkündür.

  Jawline Dolgusu Kalıcı mıdır?

  Jawline dolgu erkek ve kadınlara uygulanabilen bir işlemdir. Ancak çene dolgusu yaptırmayı düşünenler için bu işlemin kalıcı olup olmadığı merak edilmektedir. Bu nedenle, akıllarda ‘’Jawline dolgu geçici mi?’’ gibi soru işaretleri oluşmaktadır. Bu soru işaretini giderecek olursak, tıpkı diğer dolgu uygulamaları gibi jawline dolgu da kalıcı değildir. Çene dolgusunun kalıcılığı, kişiden kişiye ve kullanılan dolgu malzemesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

  Çene Dolgusu Kaç Ay Kalır?

  Çene dolgusu hyalüronik asit ile uygulandığı takdirde 6-12 ay arasında etkili olmaktadır. Bu süre, kişinin kendi yağından elde edilen dolgu ile uygulanırsa 2-3 seneye, kök hücre destekli yağ enjeksiyonu ile uygulandığı takdirde ise yaklaşık 5 yıla kadar çıkabilmektedir.

  Çene Dolgusu Kaç ml?

  Kısa sürede biten bir işlem olarak öne çıkan jawline dolgu için gereken miktar kişiden kişiye değişmektedir. Ancak ortalama bir miktar verecek olursak, bu işlem ortalama 1-3 ml arası dolgu kullanılarak uygulanır.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.