Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu cilde uygulanan estetik işlemlerden biridir. Genellikle botoks tedavisinin uygulanabileceği yerlerde kullanılır. Kırışıklı cilt yüzeyine enjekte edilir.

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu cilde uygulanan estetik işlemlerden biridir. Genellikle botoks tedavisinin uygulanabileceği yerlerde kullanılır. Kırışıklı cilt yüzeyine enjekte edilir. Botoks birtakım durumlarda ehil olmayabilir. Doldurma gerekebilir. Dolgular kırışıklıkların daha rahat giderilmesini sağlar. Derideki birtakım çukur noktalar da dolgu yapılarak giderilir.

Randevunuzu Planlayın

  Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yüz dolgusu, saç ekimi ve rinoplasti sonrası en çok talep edilen estetik uygulamalardan biridir. Stresli ve yaşlanmış cilde uygulanan yüz dolguları, yüz bölgesindeki asimetrik görünümü ortadan kaldırmak veya boşlukları doldurmak için gençler tarafından da tercih edilmektedir. Yüz dolgu işlemleri güzellik ve sağlık merkezlerinde profesyoneller tarafından uygulanmaktadır. Risk indeksi çok düşük ve sağlıklı olup istenilen sonuçlar alınmaktadır.

  • Yüz dolgusunun gerçekleştirilmesinde enjeksiyon işlemi kanül ve iğneler ile gerçekleştirilir,
  • Yüz dolgu işlemi yüzdeki çukurların giderilmesinde etkili sonuçlar sağlar,
  • Yüz dolgusu öncesi yüz analizi yapılması önemlidir.

  Yüz Dolgu Maddeleri Nelerdir?

  Silikon:

  60 sene öncesinde silikon, yüzdeki kırışıklar doldurmak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır. Fakat zaman içinde işlemi yaptıran kişilerde iyileşmeyen yaralar ve sertlikler oluştuğundan yapımı popülaritesini kaybetmiştir. Vücut tarafınca yok edilmediğinden sadece cerrahi olarak alınabildiğinden daha organik yüz dolgu maddeleri tercih edilmeye başlanmıştır.

  Kollajen:

  Kollajenin ana deposu sığır yani hayvansal kaynaklı bir protein olduğu için alerji riski vardır.Her ne kadar kol iç yüzüne bir miktar enjekte edilip alerji testi yapılsa da bunun bir güvenilirliği yoktur. Kalıcılığı da birkaç aydır. Bu nedenlerden ötürü artık kolajen dolgu uygulamaları yapılmamaktadır.

  Akril İçeren Maddeler ve Poliakrilamidler:

  Bunlar 3 ila 5 sene benzer biçimde kalıcılıkları olan yüz dolgu maddeleridir. Ancak bileşik maddeler olduklarından ve vücutta organik olarak bulunmadıklarından alerjik tepki, ülser ve yabancı cisim reaksiyonları oluşturma riskleri fazladır. Bu yüzden kullanımları sınırlıdır.

  Hyalüronik Asit:

  Hyalüronik asit; hücreler arası boşlukta bulunan bağ dokusunun ana elemanı olan kollajenin yapı taşıdır. Hyalüronik asitten oluşan dolgu maddeleri laboratuar şartlarında streptokok denilen bir bakteri türünün fermantasyonu ile üretilir. Daha sonrasında saflaştırılıp vücutta kalış süresini uzatmak için çapraz bağlar eklenir. Doğru halde üretilmiş ve FDA onaylı dolgu maddeleri alerjik reaksiyonlara oldukça nadiren sebep olurlar. (Hyaluronik asit, kollajenin yapı taşıdır. Vücudumuzda organik olarak bulunan hyaluronik asitten oluşan yüz dolgu maddelerine bağışıklık sistemimiz nadiren tepki verir.)

  Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

  • Dudaklar,
  • Yanaklar,
  • Alın Çizgileri,
  • Çene,
  • Burun,
  • Kulak Çizgileri ve Nazolabial Kıvrımlar,
  • Yara İzleri.

  Yüze Dolgu Ne Amaçla Uygulanır?

  Dermal dolgu maddeleri kozmetik amaçlı ve bireyin cildine hacim ve dolgunluk kazandırmak için kullanılır. Bu ürünler doğru kullanıldığında yüzdeki kırışıklıklar ve cilt kıvrımları şeklinde en yaygın yaşlanma belirtilerini azaltır. Kadınların bir çoğu kendilerini daha genç görmek için bu tedaviyi olur.

  Yüz Dolgusu Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik Olur mu?

  Kullanılan malzemeye uygun olarak yüzde şişlikler oluşabilir. Özellikle Hyaluronik asit dolgularda ilk birkaç gün su tutacağı için hastanın şişliği meydana gelebilir. Bu durum geçicidir ortalama 1 haftada bu şişlik iner ve hasta son halini alır.

  Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur?

  Yüz dolgusu uygulanır uygulanmaz hastada şeklini alır. Takip eden birkaç gün içerisinde çok az ödem gelişebilir, 4. ve 5. günlerde hasta son görüntüsüne kavuşmuş olur.

  Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Erir?

  Etkili olduğu süre 6 ila 12 ay arasında değişmektedir.

  Yüz Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

  Yüz dolgusu, cildin dolgun ve hacimli olmasını sağlamak için yapılır ve uygulamanın bitmesinin ardından etkisini görmek mümkün olmaktadır.

  Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır?

  Yüz bölgesinde dolgu tedavisinin en çok uygulandığı yerler; alın, dudak bölgesi, göz kenarları, gözaltı çukurlarıdır.

  Yüz Dolgusu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

  Kısa sürede uygulanabilen çok kolay bir işlemdir. Öncesinde herhangi bir test yapmaya gerek yoktur. Tedavi ortalama yarım saat sürer.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.