All on Four İmplant

All on four, üst veya alt diş setinin sadece dört implantla değiştirildiği bir diş implantı tekniğidir. Bu dört İmplant, yeni bir sabit diş setinin yerleştirilmesi için bir destek mekanizması görevi görür.

Randevunuzu Planlayın

  All On Four İmplant Nedir?

  All on four, üst veya alt diş setinin sadece dört implantla değiştirildiği bir diş implantı tekniğidir. Bu dört İmplant, yeni bir sabit diş setinin yerleştirilmesi için bir destek mekanizması görevi görür.

  All On Four İmplant Tekniği Kimlere Uygulanabilir?

  All On Four tedavisi dişi olmayan, implant cerrahisine engel teşkil edecek herhangi bir hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik kütlesine sahip tüm hastalara uygulanabilir.

  İmplant Tedavisinin Özellikleri Nelerdir?

  İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış vidalardır. Bu vidaların üzerine diş protezi yerleştirilir. All on Four tekniğinin en önemli özelliği dişsiz ağızda sabit protez yapmak için önceden 6 veya 8 implanta ihtiyaç duyulurdu. Günümüzde bu teknikle 4 implant üzerine sabit protez yapılabiliyor. Burda implantın yerleştirildiği yer ve pozisyonu önemli.

  All on Four İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  All On Four tedavisi alacak hastalarda öncelikle detaylı bir klinik ve radyolojik muayene yapılmalıdır. Bilgisayarlı tomografi (BT) ile ölçümler yapılarak hastaya uygun planlama yapılır.
  All On Four işlemi cerrahi ve diş protezi işlemi olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Tedavinin ilk gününde hastaya 4 adet diş implantı uygulandıktan sonra aynı gün diş implantları üzerine geçici diş protezi sabitlenir. 3 ay sonra hastaya kalıcı diş protezi uygulanır

  All on Four İmplant Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Kimler All on Four Tedavisi Alabilir?

  Hiç dişi olmayan ya da sadece birkaç dişinin çekilmesi gereken kişilere önerilir. Hiç dişi olmayan kişiye tek seansta tam diş seti sağlar.

  İşlem Sonrası Ağrı Olur mu?

  Tedaviden sonra biraz ağrı ve şişlik olması çok normaldir. Kullanılan ilaçlar sayesinde ağrılar geçicidir.

  Başarı Oranı Yüksek mi?

  Evet, özellikle hasta ameliyat sonrası doktorun tavsiye ettiği talimatlara uyarsa harika sonuçlar sağlar.

  All on Four İşleminden Sonra Beslenme Nasıl Olmalıdır?

  İlk 3 ay diş implantlarınız iyileşme sürecinde olacağından sert yiyecekler yememeniz önemlidir. İmplantlar vücudunuz tarafından kabul edildikten sonra eskisi gibi yemek yemenizi sağlayacak kalıcı protezinize sahip olacaksınız.

  All on Four İşlemi Başarılı Bir Prosedür müdür?

  Ağzında dişleri olmayan bir hastanın konuşma veya yemek yeme gibi işlemleri bile yerine getirmesi imkansız olur. Bunun yerine diş yapılmasını amaçlayan yöntem olan all on four yapılabilir. Bu sayede dişi olmayan hastanın ağzına toplamda 4 tane vida atılarak bu işlem sonrasında dişlerin üzerine yerleştirilmesi amaçlanır. Bunlar daimi protezlerdir. Bu protezlerin kullanımı ve rahatlığı da oldukça yüksektir. Yapılan çalışma sonucunda hasta artık dişlerini kullanmaya başlayabilir. Uzun süreli şekilde takip edilen hastalarda bu işlemin başarılı sonuçlar verdiğini gösteren çalışmaların sayısı oldukça fazladır. Bunun için uygulanmasında ve başarılı olmasında bir engel bulunmaz. Diş hekimi ile görüşülmelidir.

  All on Four ile Sabit Protez Mümkün mü?

  Bu uygulama ile birlikte dişsiz bir çene üzerine sadece 4 implant kullanılır ve bu sayede kayıp olan dişlerin yerine sabit protezler yerleştirilebilir. Ön kısma yerleştirilen implantlar 90 derece, arkadakiler ise 45 derece ile en sağlam olacak şekilde yerlerine konulur. Bu tedavide implant yerleştirilmesinin ardından hazırlanan sabit protezler 3 ay sonra kalıcı olarak ağız içine takılır.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.