Masseter Botoks

Masseter kası, alt çeneyi yanağa bağlayan bir yüz kasıdır. Masseter botoks, massetter kasların boyutunu küçültmenin ve uygun yüz oranlarına yeniden sahip olmanın bir yoludur.

Randevunuzu Planlayın

  Masseter Botoks Nedir?

  Masseter kası, alt çeneyi yanağa bağlayan bir yüz kasıdır. Çiğnemekten sorumlu birkaç kastan biridir. Genellikle diş gıcırdatan veya sıkan hastalarda bu kas büyüdüğünde, alt yüzünü şeklini önemli şekilde değiştirebilir.
  Masseter botoks, massetter kasların boyutunu küçültmenin ve uygun yüz oranlarına yeniden sahip olmanın bir yoludur.

  Masseter Botoks Nasıl Uygulanır?

  Masseter botoksu uygulaması için işlem öncesi , çiğneme kasının olduğu bölge sterilizasyon sağlayacak temizleyiciler desteğiyle temizlenir, peşinden lokal anestezik kremler işlem bölgesine sürülür. Uygulama alanı krem sayesinde uyuştuktan sonra, kasın üzerine 3 ayrı bölgeye, gülme kaslarından kaçınılacak şekilde, botulinum toksin enjekte edilecek yerlere, işaretlemeler yapılır.

  Ardından botulinum toksin, yaklaşık 8 mm derinlikteki çiğneme kasına, enjekte edilir. Ortalama 10 dakika kadar kısa devam eden bir işlemdir ve hasta günlük yaşantısına işlemden hemen sonra dönebilir.

  Masseter Botoks Avantajları Nelerdir?

   

  • Diş gıcırdatmayı azaltır,
  • Temporomandibular eklem bozukluğu (TMD) semptomlarını azaltır,
  • Yüz şeklini inceltir.

  Masseter Botoks Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Masseter Botoks İşlemi Ne Kadar Sürer?

  Ortalama 10 dakika süren işlem, son derece ağrısız bir şekilde gerçekleşir. Uygulamadan sonra hastanede kalmanız gerekmez. Hemen normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Bu uygulamanın esas etkisini görmek için ortalama 3-4 hafta beklemek gerekir. Bu süreçte çene şeklini tam olarak alacaktır.

  Masseter Botoks Ne Kadar Kalıcı?

  Masseter kası botoksu, ortalama 3-6 ay boyunca etkilidir. Bu süre çeşitli nedenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Şayet daha kalıcı bir etki istiyorsanız, uygulamadan 2-4 ay sonra tekrar botoks yaptırmanız tavsiye edilir. 

  Masseter Botoks Etkisi Ne Zaman Geçer?

  Bu uygulama sonucunda elde edeceğiniz yüzde incelme 3-4 hafta içerisinde maksimum seviyeye gelir. Bu işlemle ortaya çıkan V etkisi (inceltici etki), 4 ay kadar devam eder. İşlemi ve dolayısıyla enjeksiyonları tekrarladığınız sürece, incelme etkisinin kalıcılığı artacaktır. 

  İşlemin Ne Sıklıkla Tekrarlanması Gerekir?

  Genellikle ilk tedavinin ardından hastaların çoğu için ek tedavi gerekmez. Ancak daha fazla kontur isteyen bireylerin, 6 ayda bir tekrar enjeksiyon için işlemi yaptırmaları tavsiye edilir.

  Botoks ile Çene Küçültme Nedir?

  Botoks ile çene küçültme, çene kaslarının boyutunu küçültmek için kaslara botulinum toksini enjekte etme işlemidir. Botoks uygulamasıyla non-invaziv bir şekilde yüz oranlarında iyileşme ve daha ince bir görünüm sağlanır.

  Masseter Botoksu Nasıl Etki Eder?

  Masseter Botoksu ile enjeksiyon, kasları rahatlatmanın yanı sıra zaman içinde zayıflatır. Bu durum, kasın boyutunu azaltırken daha ufak bir çene çizgisi ve daha dar görünen bir yüz elde edilmesini sağlar.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.