Çene Estetiği

Mentoplasti, çeneyi büyütme veya küçültme yoluyla yeniden şekillendirmek için yapılan estetik bir ameliyattır. Çene cerrahisi, çene kemiğinin şeklini ve hattını iyileştirir aynı zamanda dengeli, simetrik bir yüz yapısı sağlar.

Randevunuzu Planlayın

  Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

  İşlem ağız içinde alt dudağın arkasından gizli bir kesi ile gerçekleştirilir. Kemik hassas cerrahi aletlerle kesilir ve istenen estetik görüntüyü elde etmek için çene genişletilebilir, daraltılabilir, uzatılabilir, kısaltılabilir, ileri veya geri hareket ettirilebilir. Sonra kemik bir titanyum plaka ve birkaç küçük vida yardımıyla sabitlenir. Yara ağızda eriyen dikişlerle kapatılır ve genellikle 10-14 gün içinde iyileşir.

  Çene Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Retrogeni (eksik çene) varsa,
  • Aşırı ısırma problemi yaşıyorsa,
  • Belirgin maksiller (üst çene) sahipse,

  Diş veya çene hizasızlığına sahip kişilere bu tedavi uygulanır.

  Mentoplasti Ameliyatı ve Sonrası

  Ameliyatı takiben, doktor hastaya 2 gün boyunca oral antibiyotik almasını söyleyecektir. Ağızdaki dikişler eriyen türdedir bu yüzden dikiş aldırmak için tekrardan hastaneye gidilmesi gerekmemektedir. Sıvı veya yumuşak gıda diyeti önerilir. Her yemekten sonra ağız, su veya antiseptik ağız gargarası ile çalkalanılmalıdır. Üç ila beş gün sonra pansumanlar ve kompresyon bandını çıkarılır ve hasta gündelik yaşamına dönebilir. Ameliyattan sonraki ilk 10 gün egzersiz yapılmamalıdır. Altı ila sekiz hafta boyunca temas sporlarından uzak durulmalıdır. Ameliyatın yan etkisi olarak şişlik, kızarıklık veya morarma görülebilir.

  Çene Estetiği Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Çene ucu törpüleme işlemi sonrası iz kalır mı?

  Çene estetiği operasyonunda izler işlemde kullanacak bölgeye bağlı olarak değişmektedir. Çene ucu törpüleme işleminde genellikle ağız içerisinden yapılan kesiler kullanıldığından işlem sonrası herhangi bir iz kalmamaktadır.

  Çene ucu implantları hangi bölgelerden çeneye yerleştirilir?

  Çene ucu implantları ağız içerisinden ya da çene altından yapılan kesiler ile çene bölgesine yerleştirilmektedir.

  Kullanılan implantların vücuda bir zararı ya da yan etkisi var mıdır?

  Çene ucunda kullanılan implantların vücuda karşı bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak dışarıdan vücuda yerleştirilen yabancı bir materyal olduğundan kişinin vücudunun bu maddeye vereceği reaksiyon kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

  Kullanılan implantların ömrü ne kadardır?

  Çene ucuna yerleştirilen implantlar vücut tarafından herhangi bir reaksiyon gelişmez ve kişi çıkarılmasını talep etmez ise değiştirilmesi gerekmemektedir.

  Çene estetiği ağrılı bir işlem midir?

  İşlem kişinin talebine göre lokal veya genel anestezi ile yapılabilmektedir. Genel anestezi ile yapılan işlemlerde kişi herhangi bir ağrı hissetmemektedir. Lokal anestezi altında yapılan işlemlerde ise sadece lokal uygulaması sırasında kullanılan ince iğneler bir miktar hissedilmekte, işlem sırasında ağrı duyulmamaktadır.

  Çene estetiği operasyonları hangi tür anestezi ile yapılmaktadır?

  Çene estetiği operasyonları diğer estetik operasyonlara göre daha basit bir işlemdir. Bu sebep ile lokal anestezi ile kısa bir sürede yapılabilmektedir. Ancak kişinin isteğine ve uygunluğuna bağlı olarak genel anestezi de tercih edilebilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.