Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı, boyut, dolgunluk ve şekil bakımından memenin istenilen oranlara getirilmesi için yapılan operasyondur. Estetik operasyonların içinde yerini alan meme büyütme operasyonları, plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Randevunuzu Planlayın

  Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılabilir?

  • Bireyler memelerinin küçük olduğunu veya birinin diğerinden daha farklı olduğunu düşünüyorsa,
  • Hamilelik veya önemli kilo kaybından sonra memelerinin yeni boyutundan şikayetçiyse,
  • Kendine olan güvenini tekrardan kazanmak istiyorsa.

  Meme Büyütme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

  Meme Altı Kıvrımı veya Alt Pektoral

  Bu teknik, memenin altındaki kıvrımda bir kesi işlemi içermektedir ve cerrahın implant konumlandırmasını daha doğrudan kontrol etmesine izin verir. Meme büyütme operasyonlarının yaklaşık %70 ila 80’i, meme altı katlama prosedürü kullanılarak gerçekleştirilir.

  Koltuk Altı

  Bu işlem sırasında koltuk altından bir kesi yapılır ve kasın üstüne veya altına bir implant yerleştirilir. Bazı cerrahlar, ameliyatı tamamlamalarına yardımcı olmak için küçük, fiber optik bir kamera olan bir endoskop kullanır. Meme büyütme operasyonlarının yaklaşık %10’u koltuk altı prosedürü kullanılarak yapılır. Koltuk altı tekniğinin avantajı memenin kendisinde iz kalmamasıdır.

  Trans Göbek Meme Büyütme (TUBA)
  Meme büyütme için en yeni tedavi türü olan TUBA, göbek deliğinden bir kesi açılarak yapılmaktadır. Bir endoskop veya küçük fiber optik kamera, insizyondan memenin altına yerleştirilir. İmplant daha sonra bu tünelden geçirilir ve şişirilir.

  Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

  Meme yağ greftinde yağ hücreleri alınır ve memeye transfer edilir. Yağ, standart bir liposuction tekniği kullanılarak çıkarılır. Çoğu hasta kollarından, karınlarından veya kalçalarından yağ alımını tercih ederler. Bu istenmeyen yağ ameliyathane ortamında işlenerek küçük şırıngalara aktarılır ve meme boyutunu ve şeklini kazandırması için meme dokusuna güvenli bir şekilde enjekte edilir.

  Meme İmplantları Nasıl Yerleştirilir?

  Meme implantını yerleştirmek için üç seçenek vardır. Bunlar;

  • Meme altı,
  • Kolun altı (aksiller),
  • Meme ucu (periareolar),

  4-5 cm’lik kesi açıldıktan sonra doktor, meme dokusunu memenin kaslarından ve bağ dokusundan ayıracaktır. Ayrılan kas ve bağ dokusu, meme duvarının en dıştaki kasın (pektoral kas) arkasından veya önünden bir cepçik oluşturup protezi bu cebe yerleştirdikten sonra dikiş işlemleri tamamlayarak operasyonu sonlandıracaktır.

  Meme Büyütme Sonrası İyileşme Süreci

  • Ameliyattan birkaç hafta sonra ağrı ve şişlik olması doğal bir durumdur. Bu süreç içerisinde morarma da görülebilir,
  • İyileşme sürecinde, göğüs implantlarının ekstra desteği ve konumlandırılması için bir kompresyon bandajı veya spor sutyeni giyilmesi gerekmektedir,
  • Fiziksel açıdan zorlu işleri olmayan kişiler 2 hafta içerisinde işlerine dönebilir. 2 Hafta boyunca yoracak aktivitelerden uzak durulması gerekmektedir,
  • Nefes darlığı, ateş, kızarıklık, sıcaklık gibi durumlarda hasta enfeksiyon kapmış olabilir. Bu gibi durumlarda hastanın doktor ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

  Meme Büyütme Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Doğru Boyutta Meme İmplantı Nasıl Seçilir?

  Hastanın vücut oranı (omuz genişliği, kilosu, boyu), cilt sarkması ve hastanın tercihi gibi akılda tutulması gereken birkaç önemli adım vardır. İşlemden önce hasta, boyutları hakkında daha iyi bir fikir sahibi olmak için örnek implantları kontrol edebilir.

  Meme İmplantları Fark Edilir mi?

  İmplant olup olmadığını söylemek çok zor. Materyalleri ve sertlikleri doğala yakın olduğu için en yeni implantları fark etmek çok zordur. Hastaların çoğu doğal boyutta bir implant almak istiyor, bu nedenle implant doğal olamayacak kadar büyük değilse fark edilmesi çok zor.

  Meme İmplantları ile Emzirebilir miyim?

  Meme dokusunun altına yerleştirilirse anne sütü kanallarına ve meme dokusuna zarar vermez. Son araştırmalara göre anne sütünde silikon bulunmaz.

  Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  6 ay / 1 yıl içerisinde tüm izler görünmez hale gelir.

  Meme Büyütme Kaç Yaşında Yaptırılabilir?

  Gelişim dönemi sona erdiği için 18 yaşını doldurmuş kişilere önerilir. 50 yaş üstü bir hasta sağlıklı ise yapılabilir. Bir hasta asimetriden memnun değilse ve 18 yaşından küçükse ailesinin onayı ile meme büyütme işlemi yapılabilir.

  Meme Büyütme ile Birlikte Meme Dikleştirme Yapılabilir mi?

  Hastada belli bir hacimde meme ve küçük meme dokusu olduğu için hem meme dikleştirme hem de meme implantı yapmak mümkündür.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.