Meme Dikleştirme

Tıbbi olarak Mastopeksi olarak bilinen meme dikleştirme, hafif sarkık olan göğüsleri dikleştirmek, daha genç ve çekici bir hale getirmek için yapılan plastik cerrahi işlemdir.

Randevunuzu Planlayın

  Meme Dikleştirme Nedir?

  Tıbbi olarak Mastopeksi olarak bilinen meme dikleştirme, hafif sarkık olan göğüsleri dikleştirmek, daha genç ve çekici bir hale getirmek için yapılan plastik cerrahi işlemdir. Bu cerrahi prosedür, fazla deriyi alarak, daha genç bir meme konturu oluşturmak için çevreleyen dokuyu sıkılaştırmayı içerir.

  Mastopeksi Nasıl Yapılır?

  Ameliyat şu adımları takip eder:

  • Meme ucunun göğsünüzdeki yeni kaldırılmış pozisyonunu belirlemek için cerrah tarafından ayakta dururken işaretleme işlemi yapılır,
  • Genel anestezi verilir,
  • Doktor, areola çevresinde bir kesi yapar. Kesi genellikle meme ucunun altından memenin ön tarafından aşağı doğru uzanır,
  • Doktor göğüsleri kaldırarak ve yeniden şekillendirir. Daha sonra doktor, areolaların yeni meme şekli üzerinde doğru pozisyona hareket ettirecek ve boyutlarını da küçültecektir,
  • Doktor, memelerde daha sıkı bir görünüm kazandırmak için fazla deriyi çıkarır,
  • Son olarak, kesiler dikişler, cilt yapıştırıcıları veya cerrahi bant ile kapatılacaktır.

  Mastopeksi Ameliyatından Sonra

  Memenin alt yarısında büyük bir pansuman olmaktadır. Bu pansumanlar ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra çıkarılacaktır. Genel olarak alınması gereken sadece 1 veya 2 dikiş olmaktadır. Gerisi derinin altına gömülür ve sonunda kendi kendine çözülmektedir. 4 hafta boyunca günün her saati cerrahi sütyen giyilmesi lazımdır. Hastalara 3 ila 7 gün arasında sadece istirahat önerilmektedir. Ameliyattan 3 hafta sonra bütün kısıtlamalar kalkmaktadır. Göğüslerin son şeklini alması genellikle 6 ila 12 hafta sürer.

  Meme Dikleştirme Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Mastopeksi Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

  Yapılan kesiler sonucunda dikiş hatlarında izler oluşacaktır. Bu izler ilk aylarda daha belirgin ve pembemsi olabilse de yumuşar, renkleri solar ve daha az görünür hale gelir. Ancak bu izler sütyen ve bikini altında saklı kaldığı için hastayı rahatsız etme ihtimali yoktur.

  Ameliyatsız Meme Dikleştirme Tekniği Var mı?

  Günümüzde ameliyatsız meme dikleştirme tekniği yoktur. Anatomik olarak göğüs kası ile meme sarkması arasında bir ilişki yoktur. Deri zamanla gevşediği için göğüs kasları onları kaldıramaz.

  Mastopeksi Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

  Bu durumda evet demek doğru olmaz ama kullanılan belli bir teknik varsa büyük ihtimalle emzirebileceksiniz. En önemli kural meme dokusuna ve süt kanallarına cerrahi müdahale yapılmamasıdır. Areolanın çıkarıldığı ve göğsün üst kısmına dikildiği areolanın değiştirilmesi gerekiyorsa, hastanın emzirme sorunu yaşaması muhtemeldir. Ancak “santral pedikül” tekniği kullanılırsa meme dokusu ve süt kanalları bir arada tutulur ve hasta emzirmede sorun yaşamaz.

  Meme Protezi Memeleri Dikleştirir mi?

  Genellikle yapamazlar. Bazı durumlarda areolayı ve meme ucunu biraz kaldırabilirler ancak bu tek başına yeterli değildir. Meme implantları sadece büyütme için kullanılır.

  Mastopeksi Sonrası Memelerin Tekrar Sarkması Mümkün müdür?

  Göğüs dikleştirme ameliyatından sonra hamilelik veya büyük kilo değişiklikleri tekrar meme sarkmasına neden olabilir. Bu nedenle artık çocuk sahibi olmayı düşünmeyen ve bazal vücut ağırlığı çok sık dalgalanmayan hastalarda germe ameliyatı yapılması daha doğru olacaktır.

  Meme Dikleştirme ile Birlikte Meme Büyütme Yapılabilir mi?

  Hastada belli bir hacimde meme ve küçük meme dokusu olduğu için hem meme dikleştirme hem de meme implantı yapmak mümkündür.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.