Sakal Ekimi

Sakal ekimi, diğer ekimler gibi sakal bölgesindeki saç dökülmesini ortadan kaldırmak için ense bölgesinden alınan köklerin sakal bölgesine ekildiği bir ekim işlemidir.

Randevunuzu Planlayın

  Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

  Sakal ekimi işlemlerinin bir çoğu, FUT yani foliküler ünite transferi yöntemiyle yapılmaktadır. FUT yöntemi en iyi doku ve örtücülüğü sağlamak için tek seferde 2000’den fazla yapılan ekim yapar. Doktor, sakalın çıkış yönünü ve şeklini belirleyerek, sakal bölgesinde küçük kesiler açar. Greftler açılan bu kesilere yerleştirilir. İşlemde yalnızca lokal anestezi gereklidir.

  Sakal Ekimi Sonrası Süreç Nasıldır?

  Sakal ekiminden sonra tedavi edilen bölge 1 hafta içerisinde normal görüntüsüne kavuşmaktadır. Ortalama 15 günde ise tam iyileşme sağlanır. Sakal ekiminde greft veya deri alınan alanlar belirli bir süre korunmalı ve hassas davranılmalıdır. Daha sonra saç ekimi hekiminin verdiği koruma ve kullanım detaylarına göre temizleme ve tıraş işlemleri uygulanabilir. Ortalama 6 ay içerisinde istenilen görüntü oluşur.

  Klinik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Yapılması gereken ilk şey, tedavi sürecinde karşılaşılabilecek tüm komplikasyonlardan korunabilmek için tam teşekküllü bir klinik, uzman ekip ve donanımlı bir doktorun olup olmadığını öğrenmektir.  Tedavi sürecinde karşılaşılabilecek tüm komplikasyonlardan korunabilmek için tam teşekküllü bir klinik, uzman ekip ve donanımlı bir doktorun olup olmadığını öğrenmek hastaların tedavi sürecini kolaylaştıracaktır

  Sakal Ekimi Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Sakal Ekiminden Sonra Doğal Bir Görünüm Olur Mu?

  Sakal ekim işlemi esnasında herhangi bir aksaklığa neden olmamak adına doktorunuzun önerilerini dikkate almalısınız. Sakal ekiminde karşı karşıya kalacağınız sorunların en önemlisi olan doğal görüntü, hekimin de titiz çalışmaları sayesinde mümkün olacaktır. Saçlarınız kadar önemsediğiniz sakallarınızla alakalı doğru kararlar almak adına hemen harekete geçebilirsiniz. Doktorunuzun size en ideal sonuçları sunarak sakalınızda doğal görüntüyü sağlayacaktır.

  Sakal Ekimini Kimler Yaptırabilir?

  Sakal ekimi tıpkı saç ekiminde olduğu gibi seyrelmelerin olduğu bölgelerde gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de sakal ekimi işlemleri de hekim kontrolünde ve titizlikle gerçekleştirilmesi gereken süreçlerdir. Sakalınızın seyrek olduğunu düşünüyor ve sakal ekme konusunda nasıl bir yöntem izleneceğini merak ediyorsanız sakal ekme ile alakalı detaylara göz atmalısınız.

  İşlem Kalıcı mı?

  Sakal ekimi işlemi kalıcı ve ömür boyu kullanılabilen bir işlemdir. Prosedür uygulandıktan 2-3 hafta sonrasında sakallarda dökülmeler görülebilir. Ancak bu beklenen bir durumdur. Tekrardan çıkan sakallar 6 aylık süreç sonrasında son görünümüne kavuşacak ve dökülmeler tekrarlanmayacaktır.

  Sakal Ekimi Maliyeti Ne Kadardır?

  Sakal ekimi maliyeti, tedavinin uygulandığı yöntem ve çıkarılacak foliküler ünite sayısına göre değişiklik göstermektedir. Uygulanan alanın genişliği de bu konuda bir etken olmakla beraber Türkiye’de sakal ekimi fiyatları, birçok ülkeye göre daha uygundur. Bahsettiğimiz gibi ameliyat ücreti sadece operasyon ve bölgeye göre değil aynı zamanda operasyon yaptırdığınız ülkeye göre de değişiklik göstermektedir.

  Sakal Ekimi Ne Kadar Sürer?

  Sakal ekimi süresi ile ilgili kesin bir zaman vermek yanlış olacaktır. Her kişide uygulanan işleme ve alınan foliküler üniteye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda tedavi edilen bölgeye göre değişiklik gösterebilecek sakal ekimi için tahminen 2 -5 saat aralığında tamamlanması beklenebilir. Aynı zamanda istenilen yoğunluğa ulaşılabilmesi için birden fazla seans gerekli olabilir. Öncesinde saç ekim uzmanı ile görüşerek istenilen yoğunluk, işlem süresi ve seans sayısı hakkında merak edilenler hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

  Sakal Ekimi Güvenli Bir Işlem Mi?

  Sakal ekimi risk ve yan etkilerinin az olması nedeniyle güvenli diyebiliriz. Her operasyonda olduğu gibi sakal ekimi sonrası oluşabilecek komplikasyonlar mevcuttur. Ancak bunlar her zaman gerçekleşmek zorunda değildir ve çoğu kişide görülmez. Sakal ekimi sonrasında genellikle karşılaşılan sorunlar morluk, şişlik gibi kendiliğinden geçebilecek durumlardır. Bu etkiler de işlemden birkaç gün sonra düzelme göstererek ortadan kaybolur.

   

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.