Karın Germe

Karın germe işlemi ile karın bölgesindeki fazla deri ve yağ alınır. Sonuç olarak, üst vücutta genç bir görüntü elde edilir.

Randevunuzu Planlayın

  Karın Germe Nasıl Yapılır?

  Karın germe prosedürü aşağıdaki adımları içerir;

  Anestezi
  Cerrahi işlemler sırasında bazı ilaçlar verilir ya da anestezi yöntemi kullanılır.

  Kesi
  Tam karın germe işleminde, kasık saç çizgisi ile göbek deliği arasındaki alanda yatay olarak bir kesi yapılır. Kesi şekli ve uzunluğu fazla deri miktarına göre belirlenecektir. Karın derisi kaldırıldıktan sonra alttaki zayıflamış karın kasları güçlendirilir. Üst karın bölgesindeki fazla deriyi çıkarmak için göbek çevresinde ikinci bir kesi gerekebilir.

   

  Kesilerin Kapatılması
  Dikişler, cilt yapıştırıcıları, bantlar veya klipsler cilt kesilerini kapatır.

  Sonuçlar
  Karın germe, vücut tipiniz ve kilonuzla daha orantılı, daha düz, daha sıkı bir karın konturu ile sonuçlanacaktır.

  Mini Karın Germe

  Mini Karın Germe Ameliyatı
  Mini karın germe işlemi ile karın bölgesindeki fazla deri ve yağ alınır. Sonuç olarak, üst vücutta genç bir görüntü elde edilir.

  Mini Karın Germe Nedir?
  Bu operasyonla vücudun karın bölgesinde oluşan fazla yağ ve deri alınır. Ameliyat sırasında gevşek dokuların alınması, karnın estetik görünümde gözle görülür değişiklikler sağlar. Doğum yapanlar, aniden veya çok fazla kilo verenler, için tercih edilen bir cerrahi işlem olabilir.

  Mini karın germe ameliyatı fazla derinin alınması prosedürünü içerdiğinden, operasyon her bireyin ihtiyacına göre şekillendirilecektir. Örneğin, fazla yağ birikintileri olduğunda, daha iyi sonuçlar elde etmek için prosedür liposuction ile birleştirilebilir. Karar verme esnasında beklentiler konusunda açık ve dürüst kalındığı müddetçe istenilen sonuçlara ulaşılabilir. Ameliyatın ihtiyaçlara en uygun hale getirilmesine ve olası risklerden korunmaya yardımcı olmak için sağlık durumu ve yaşam tarzı hakkında da sorular sorulacaktır.

  Tam Karın Germe

  Özellikle doğum sonrası veya aşırı kilolu olma nedeniyle karın bölgesinde ileri derecede deri fazlalığı ve kas deformasyonu olan hastalar için ideal bir operasyondur. Karın germe ameliyatı sırasında karın bölgelesindeki fazla yağların alınırken gerek görüldüğü zaman liposuction uygulanabilir. Ameliyatta hem üst hem de alt karın bölgesindeki fazla deri çıkarılır ve karın kas dokusu düzeltilir. Tam karın germe işleminde genellikle göbek deliğinde de işlem yapılır. Tam karın germe ameliyatından sonra hastada 10-15 cm’lik bir yarı iz kalmaktadır. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 3 saat sürer.

  Dairesel Karın Germe (Belt Lipektomi)

  Bu işlem, vücut profilini geliştirerek hastanın kendisini iyi hissetmesini sağlamak içindir. Gövde bölgesindeki fazla deriyi ortadan kaldıracak ve hastanın kendine olan güvenini arttırarak kendisini hiç olmadığı kadar güzel hissetmesini sağlayacaktır.

  Dairesel Abdominoplasti Esnasında Ne Olur?

  Dairesel karın germe ameliyatı sırasında, kasık bölgesinin hemen üstünden hastanın gövdesinin tüm çevresini kaplayacak şekilde bir kesi yapılır; göbek üzerinde de ikinci bir kesi yapılır. Daha sonra fazla deriyi ortadan kaldırır, karın duvarındaki kasları sıkılaştırır ve doğal bir görünüm oluşturmak için hastanın göbek deliğini yeniden konumlandırır. Son olarak, kalan deri tekrar birbirine dikilir. Bu prosedür genellikle bir kol germe veya ek bir liposuction ile birlikte yapılır.

  Abdominoplasti Sonrası İyileşme

  Hastanın iyileşmesi için zamana ihtiyacı olacak. Ameliyattan sonra drenler birkaç gün kalacaktır. Kanala nasıl bakılacağı ve boşaltılacağı hastaya öncesinde gösterilecektir. Ameliyattan sonra enfeksiyon oluşumuna karşı genellikle antibiyotik kullanılmaktadır. Yaklaşık 6 hafta boyunca abdominal binder giyilmektedir, bu sıvı birikmesini önlemeye ve karnı desteklemeye yardımcı olur. Mini karın germe için iyileşme süresi genellikle daha kısa olsa da, en az 6 hafta boyunca yorucu faaliyetlerden kaçınılması gerekmektedir.

  Karın Germe Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Abdominoplasti Sonrası Hamile Kalabilir miyim?

  Karın germe ameliyatı olmak hamile kalmanız için bir engel teşkil etmeyecektir. Ancak doğumdan sonra ciltte sarkma veya tekrar kırışıklıklar olabilir.

  Doğumdan Sonra Ne Zaman Karın Germe Ameliyatı Olabilirim?

  1 Yıl beklemeniz önerilir. Bu dönemde hamilelik kilolarınızdan kurtulabilirsiniz ve fazla deri daha belirgin hale gelebilir ve bu da doktorun tedaviyi planlamasına yardımcı olur.

  Kilo Verdikten Sonra Ne Zaman Karın Germe Ameliyatı Olabilirim?

  Karın germe ameliyatı öncesi kilo verme döneminin tamamlanması önerilir. Bu nedenle deformiteleri ve fazla deriyi fark etmek daha belirgin olacaktır. Ancak bazı durumlarda, motivasyon vermek için hasta kilo verme dönemindeyken ameliyatı yapmak mümkündür.

  İkinci Karın Germe Ameliyatı Olabilir miyim?

  Önceki ameliyatınızdan 1 yıl sonra 2. bir karın germe ameliyatını güvenle yaptırabilirsiniz. Ancak 2. ameliyatınızda yağlarınızın alınmasını isterseniz, alınacak yağ miktarı sınırlı olacaktır.

  Abdominoplasti Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Tüm ameliyatlarda olduğu gibi ameliyattan yaklaşık 1 hafta önce sigara, kan sulandırıcı, bitkisel ürünler, vitamin takviyeleri tüketilmesi kesilmelidir. Doğum kontrol hapı kullanımı yaklaşık 1 ay öncesinden bırakılmalıdır. İşlem sonrasında hasta yaşam tarzını diyet ve egzersiz üzerine kurarsa ameliyatın sonucundan çok daha iyi faydalanacaktır.

  Karın Germe ile Birlikte Liposuction Yapmak Mümkün müdür?

  Birlikte yapılıp yapılmaması sizin durumunuzla ilgilidir. Cerrahınız yapılabilir diyorsa en yeni liposuction tekniklerinden biri olan Vaser Liposuction ile birleştirilir. Bu sayede liposuction sayesinde fazla yağların alınması ile çok daha iyi sonuçlar alınabilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.