Fue Saç Ekimi

Açılımı, foliküler ünite ekstraksiyonu olan FUE saç ekim yöntemi, saç köklerini tek tek alarak vücudun başka bir yerine implante yapılmasıyla gerçekleşir. İşlem yapılan bölgede kıllar daha kalın görünmektedir. 

Randevunuzu Planlayın

  Fue Saç Ekimi

  Açılımı, foliküler ünite ekstraksiyonu olan FUE saç ekim yöntemi, saç köklerini tek tek alarak baş bölgesinin başka bir yerine implante yapılmasıyla gerçekleşir. İşlem yapılan bölgede kıllar daha kalın görünmektedir.FUE, klasik saç ekim tekniklerine göre şu anda daha popüler hale geldi.

  Bu yöntemde bir deri parçasının veya kafa derisinin hepsi alınarak istenilen bölgeye yerleştirilir. Cilt veya saçlardan alınan kökler FUE tekniğiyle implante edilecek yere daha fazla uyum sağlayıp, daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu yöntemde deride iz kalmamaktadır. Ekim yapılacak alana uygun sağlıklı veya kalın kıl kökleriniz yoksa FUE tekniği için uygun bir aday olmayabilirsiniz.

  FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

  Donör alınacak bölgedeki saçlar kısaltılıp, bölgeye lokal anestezi yapılır. Greftler 1 mm çapında özel bir cerrahi aletle çıkarılır. Bu greftler ekim için istenilen bölgelerdeki açılan kanallara yerleştirilir. Ekilen saçların yoğun olması ve gür görünmesi için kanalların yoğun şekilde açılıp, yoğun bir ekim uygulamasının yapılması gerekmektedir. Birden fazla iş gücü gerektiren ve uzun süren bu yöntemle 3000-4000 greft elde edilebilmektedir.

  FUE Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  Hastalar tedaviden sonra yaklaşık 3 gün boyunca şişlik veya rahatsızlık hissedebilirler.Saç ekimi hekiminin tedaviden sonra vereceği uygulamalar şu şekildedir:

  • En az 3 gün saçlar yıkanmayacak ve duşa girilmemesi gerekmektedir,
  • 3 gün sonrasında yaklaşık 1 ay kadar kokusuz şampuanlar kullanılması gerekmektedir,
  • Bol bol istirahat edilmesi lazım,
  • Yeni saçların 3 hafta boyunca taranmaması gerekmektedir,
  • Şapka, bere gibi aksesuarlar takılmayacak.

  Fue Saç Ekimi Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Tek Seansta Kaç Greft Ekilebilir?

  Saç ekimi doğal sonuç vermesi gereken bir işlemdir. Alacağınız greft miktarı doğrudan donör alan kapasitenize bağlıdır. İyi bir donör alanınız olsa bile bir oturuşta 4500-5000 greftten fazla alınması önerilmemektedir.

  Ön Hat Nasıl Olmalıdır?

  Her yüzün kendine has özellikleri vardır. Doktorunuz sizin isteğinize ve yüz yapınıza göre en iyi görünümü tasarlayacaktır. Saçınızın dökülmeden önceki fotoğraflarınız görünümünüzü oluştururken yardımcı olur. Doğal görünümü elde etmek için alın bölgesine düzensiz tek saç greftleri ekilmesi de çok önemlidir.

  Saç Ekimi Sonrası Ne Yapmalıyım?

  İlaçlarınızı almalı ve saç bandınızı ve diğer eşyalarınızı ameliyat sonrası konsültasyonda belirtildiği şekilde kullanmalısınız.

  İşlem Sonrası Donör Bölgesinde İz Kalır mı?

  Doğru yapılmadıysa evet donör bölgenizde iz kalabilir. Özellikle çok sayıda greft ihtiyacı olan hastalarda, bazı klinikler donör bölgeyi fazla almakta ve bu da geri dönüşü olmayan yamalı bir görünüme neden olmaktadır. Bu nedenle her zaman uygun bir  doktoru ve alanında uzman bir sağlık ekibi olan bir klinik seçmenizi öneririz.

  Safir Fue ve Dhi Arasındaki Fark Nedir?

  Safir FUE prosedüründe, kesiler (kanallar) ve implantasyon, ameliyatın iki farklı aşamasıdır. DHI prosedüründe implanter kalemler ile implantasyon ve kesiler aynı anda yapılır.

  Fark Edilmeyen ve Doğal Sonuçlar Alabilir miyim?

  Günümüzde iyi geliştirilmiş FUE tekniği sayesinde binlerce greft ekimi yapmak ve yüksek yoğunlukta doğal sonuçlar elde etmek mümkündür. Bu konuda en belirleyici noktalar doktorun tecrübesi ve donör bölgenizin kapasitesidir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.