Meme Küçültme

Doktor meme başı çevresinde bir kesi atar. Göğüs kıvrımına kadar düz bir dikey  çizgide kesime devam edilir. Bazen memenin altındaki kıvrımda ek bir kesi yapılabilir. Bazen son derece büyük bir göğüs için “serbest sinüs grefti” gerekebilir.

Randevunuzu Planlayın

  Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

  Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Bazı durumlarda, doktor sedasyonlu lokal anesteziyi tercih edebilir.

  • Ameliyat, meme ucunun çevresine ve meme ucundan meme dokusu altına doğru dik yapılan kesiler üzerinden gerçekleşir,

  • Ameliyat, genel anestezi yapılarak 2 ila 4 saat arası sürmektedir,

  • Çeşitli ekipman ve liposuction cihazları ile fazla yağ dokuları memeden alınır ve kesiler dikişler ile kapatılarak ameliyat sonlanır.

  Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Neler Beklenir?

  • Sıvı birikmesini önlemeye yardımcı olmak için yarada bir drenaj kullanılır,
  • Morarma ve şişme,
  • Olası uyuşukluk,
  • Ağrı ve rahatsızlık hissi.

  Meme Küçültme Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

  Meme küçültme ameliyatı olan bazı kadınlar çocuklarını sorunsuz bir şekilde emzirebilirler. Ancak, bunu önceden tahmin etmek çoğu zaman zor olabilir. Yine de genel olarak süt kanallarında bir tıkanıklık oluşacaktır. Bu nedenle sütünüz olsa bile tam verimle emziremeyebilirsiniz.

  Meme Küçültme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

  Meme küçültme ameliyatı sonrası erken dönem komplikasyonlar (kanama, enfeksiyon, hematom, ağrı, yağ nekrozu vb.) iyi hastane koşullarında deneyimli bir plastik cerrahın elinde nadir görülen komplikasyonlardır. Bunlar genellikle tüm ameliyatlarda ortaya çıkabilecek yan etkilerdir. Bu ameliyata özel en önemli komplikasyon areolada oluşabilecek renk problemidir. Bu durumda areola bölgesinde çok nadir fakat olası bir kararma olur. Uzun vadeli riskler asimetri, yara izi, emzirme sorunları olabilir. Cerrah eşliğinde iyi bir ameliyat sonrası takip ile bu şanslar azaltılabilir.

  İzsiz Meme Küçültme Mümkün mü?

  Meme küçültme işleminden sonra memede iz kalır. Ancak bu iz cilt tipine göre minimum düzeyde olabilir. Çok nadir durumlarda sorun sadece büyük ve sarkık göğüsler ise liposuction göğüsleri biraz küçültebilir. Fakat bu küçülme çok sınırlıdır ve memelerin biraz sarkmasına neden olur.

  Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Ağrı Olur mu?

  Meme küçültme ameliyatı sonrası ağrı düzeyi diğer ameliyatlardan farklı değildir. Ağrı kesici ve soğuk kompres ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Ameliyat sonrası 6-12 ay arasında ara sıra yanma ve batma olabilir. Bununla birlikte, çok şiddetli bir ağrı çok yaygın değildir.

  Göğüsler Neden Sarkar?

  Bunun birçok nedeni olabilir. Yaşlanma ve hormonal değişikliklere bağlı olarak meme dokusu küçülür ve küçülür. Bu da memenin giderek daha fazla boşalmasına ve sarkmasına neden olur. Emziren annelerin göğüslerinin sarkması daha olasıdır. Göğüsler emzirme döneminden önce daha dolgun olduğu için süt kanalları boşaldığında gerginleşir ve gevşer. Bu defalarca tekrarlandığında göğüsler doğal olarak sarkar.

  Göğüslerim Ne Kadar Küçültülebilir?

  Hastanın omuz ve göğüs genişliği ile genel vücut ölçüleri estetik orantılı meme elde etmek için kullanılan kriterlerdir. Emzirme fonksiyonunu sürdürmesi gereken hastalarda meme bir miktar küçültülebilir. Ameliyat öncesi konsültasyonda doktorunuz size göğüslerinizin ne kadar küçük olabileceği konusunda bilgi verecektir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.