Saç Ekimi

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan kişilerde saç dökülmesi veya seyrelmesi ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür.

Randevunuzu Planlayın

  Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

  • Kellik problemi yaşayanlar,
  • Seyrek saçlılar,
  • Yanık veya kafa derisi yaralanmasından dolayı saçını kaybeden kişiler saç ekimi yaptırabilir.

   

  Saç ekimi işlemi aşağıdaki özelliklere sahip olan kişiler için uygun değildir;

  • Yeterli donör sağlayamayacak saç bölgesine sahip olan kişiler,
  • Yaralanma veya geçirdiği ameliyattan sonra kalan yara izlerine sahip kişiler,
  • Kemoterapi tedavisi gören kişiler.

  Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

  Kalıtsal Saç Dökülmesi

  Hem erkekler hem de kadınlar, saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Bunun temel nedenlerinden biri de kalıtsal olmasıdır. 

  Yaş

  Yaşlandıkça çoğu insan saç büyümesi ve uzaması yavaşlar.  Bu yüzden de saç dökülmesi ile karşı karşıya kalırlar. Bir süre sonra saç kökleri saç büyümesini ve uzamasını durdurur.  Bu da saç derimizdeki saçların incelmesine ve saç rengini kaybetmesine neden olur. 

   

  Kanser Tedavisi

  Kişiler kemoterapi alıyorsa veya radyasyon tedavisi görüyorsa, tedaviye başladıktan birkaç hafta sonra saçların çoğu veya tamamı dökülmeye başlar. 

  Hormonal Dengesizlik

  Hormonal  dengesizliğin en çok rastlanan sebebi polikistik over sendromudur (PCOS). Bir kadının yumurtalıklarında var olan kistler saç dökülmesine sebep olabilir. 

  Kafa Derisi Enfeksiyonu

  Kişinin kafa derisi enfeksiyonunu geçirmesi, kafa derisinde pullu ve iltihaplı bölgelere sebep olabilir. Bu bölgelerde saç dökülmesi sıklıkla görülmektedir.

  İlaç Tedavisi

  Kullanılan bazı ilaçların yan etkilerinden birisi de saç dökülmesidir. 

  Vitamin Eksikliği

  Kişilerde gelişen vitamin eksikliği saç dökülmesinin sebeplerinden biridir.

  Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

  Saç ekimi operasyonu toplamda 6 aşamada gerçekleştirilir. Operasyonda kişilere;

  • Hazırlık,
  • Planlama,
  • Anestezi,
  • Greft elde etme,
  • Kanalları açma,
  • Saç kökü ekimi şeklinde işlemler gerçekleştirilir.

  Operasyona başlamadan önce hastane çalışanları ve doktor kişiler için en uygun hazırlık sürecini yönetecektir. Kişiye anestezi verilmeden önce saçsız alanda traşlama işlemi başlatılır. Traşlanan kafa derisinde incelemeler yapılarak hangi tedavi yönteminin kişi için uygun olduğu belirlenir. FUT ve FUE en çok uygulanan tedavilerdendir. Doktor seçilen tedaviden sonra operasyon periyodunu başlatır. FUT yönteminde kişiden greftler toplu şekilde alınır ve aynı anda ekilir. FUE yönteminde ise greftler bir bir toplanır, toplanan greftler laboratuvar ortamında çoğaltılır. Çoğaltılan greftler ince uçlu bir iğne yardımı ile saçsız bölgeye bir bir ekilir.

  Klinik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Doktoru Tanıma

  Saç ekiminde seçtiğiniz doktor, operasyonun başarısındaki en önemli faktörlerden biridir. Kişiler randevu almadan ve görüşme yapmaya zaman ayırmadan önce, kiminle görüşeceği ile ilgili web sitelerini ve hasta yorumlarını incelemeleri gerekmektedir. Böylelikle kendileri adına daha doğru karar vereceklerdir.

  Saç Ekimi Kliniği Hakkında Bilgi Edinme

  Saç ekim işlemi hastane, tıp merkezi veya bir saç ekim kliniğinde yapılmaktadır. Bu kliniklerin lisanslı olup olmadığını araştırmak önemlidir. Hastalar saç ekim işlemlerini kesinlikle lisanssız bir yerde yaptırmamalıdırlar. 

  Tesisin temizliği de çok önemlidir. Hastalar temiz olmayan kliniklerde çeşitli hastalık ve enfeksiyonlar kapabilirler.

   

  Tedavi Planı

  Saç ekimi doktoru tedavinin bir parçası olarak tedavi planını hastalara danışarak oluşturacaktır.

  • Hastanın kaç greft ihtiyacı var?
  • Doktor greftleri hangi bölgeye yerleştirecek?
  • Sonuçlar nasıl olacaktır?
  • Ameliyat ne kadar sürer?
  • İyileşme süreci nasıl olacaktır?

  Saç ekimi doktoru hastalara tıbbi geçmişleri ve genel sağlık bilgileri hakkında sorular sormalıdır. Hastalar tedaviden önce tüm sağlık geçmişini taramalı, aldığı tüm ilaçların listesini çıkarmalıdır. Bu bilgiler hastaların tedavi planlarında önemli rol oynamaktadır.

  Öncesi ve Sonrası Fotoğraflarını Arayın

  Saç ekimi doktorunun çalışmalarının hastalara hitap edip etmediğini anlamanın en iyi yolu önceki hastalarının önceki-sonraki fotoğraflarını incelemektir. İyi bir saç ekimi kliniğinde hastaların öncesi ve sonrası fotoğraflarının olduğu bir albüm bulunur.

  Sosyal Medyayı Kontrol Edin

  Tedavi alınacak saç ekim merkezini seçmeden önce sosyal medya hesaplarına bakmak ihmal edilmemelidir. Kalitelerini teyit edecek paylaşımlar yapılması ve yaptıkları işlerin geri bildirimlerine yer vermeleri önemlidir.

  Prosedür Türlerini Sorgulayın

  Kişilerin bireysel özelliklerine göre özelleştirilmiş bir tedavi planına ihtiyaçları vardır. Birden fazla prosedür içeren saç ekim merkezlerinin sonuçları her zaman daha tatmin edicidir.

  Saç Ekimi Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Saç Ekimi Adayı Olup Olmadığımı Nasıl Anlayabilirim?

  Saç ekimi adayı olup olmadığınızı belirlemenin 2 faktörü vardır. Bunlardan ilki kaybettiğiniz saç miktarı, ikincisi ise kaybedilen saçların olduğu bölgeye nakledilecek donör saç miktarıdır. 

  Bu Operasyon Nerede ve Kimler Tarafından Uygulanır?

  Saç ekimi plastik cerrahlar tarafından hastane ameliyathanelerinde lokal anestezi altında gerçekleştirilen estetik cerrahi bir işlemdir.

  Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

  Saç ekim süresi, ektireceğiniz bölgeye ve saç ekim miktarına bağlı olarak değişir. Saç ekimi işlemi yaklaşık dört ile sekiz saat arasında değişmektedir.

  Saç Ekimi Işlemi Öncesinde Ne Yapmalıyım?

  İşleminizden 1 hafta önce bitkisel takviyeleri ve kanamayı doğrudan veya dolaylı olarak artırabilecek diğer kan sulandırıcıları ilaçları kullanmayı bırakmalısınız. Bunların dışında düzenli olarak kullandığınız herhangi bir ilaç varsa lütfen doktorunuza danışınız. İşlemden 3 gün önce alkol alınmaması gerekmektedir.

  Saç Ekiminin Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlar?

  İşlemden sonra ekilen saçlarınız 3. aydan itibaren çıkmaya başlayacaktır. 6. ayda sonucun yaklaşık %50’sini görebileceksiniz. Genellikle hastalar bir yıl içinde tam sonuca ulaşırken, bazı hastalarda bu süreç 18 aya kadar uzayabilir.

  Tek Seferde Saç Ve Sakal Ekimi Yapılabilir Mi?

  Evet yapılabilir. Ancak yeterli donör alan kapasitenizin olması gerekmektedir. Hem saçlı deride hem de sakalda örtücülük sağlamak için yeterli olmayabilir. Emin olmak için lütfen doktorunuza danışınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.