İmplant Tedavisi

Günümüzün dental implant restorasyonları doğal dişlerden hemen hemen ayırt edilemez. Bu görünüme kısmen implant ve canlı kemik arasındaki yapısal ve fonksiyonel olarak destek olur. Prosedür genellikle  tek seansta gerçekleşir.

Randevunuzu Planlayın

  Diş İmplantı Nasıl Uygulanır?

  Günümüzün dental implant restorasyonları doğal dişlerden hemen hemen ayırt edilemez. Bu görünüme kısmen implant ve canlı kemik arasındaki yapısal ve fonksiyonel olarak destek olur. Prosedür genellikle tek seansta gerçekleşir.

  Osseointegrasyon, implantın çene kemiğine sabitlendiği aşamadır. Osseointegre bir implantın sabitlenmesi ve iyileşmesi 6 haftadan 6 aya kadar sürebilir; bu aşamada diş hekimi bir kuron, köprü yada hibrit protez restorasyonu yerleştirerek prosedürü tamamlayabilir. Osseointegrasyon oluşmazsa implant başarısız olur.

  Eksik dişlerin yerine konulması için meydana getirilen diş implantasyonu, erişkinlik döneminden sonrasında ya da kemik gelişiminin tamamlanmasından sonrasında herhangi bir zamanda yapılabilir. Aktif diyabet, kanser yada periodontal rahatsızlık benzer biçimde birtakım tıbbi durumlar, işlemin gerçekleştirilebilmesi için ek tedavi gerektirebilir.

  İmplant Uygulaması Ne Kadar Sürer?

  Her implantın yerleştirilme süresi 3-4 dakika sürmektedir. Önce implantlar çene kemiğine yerleştirilir ve sonrasında yaklaşık 2 ay ile 4 ay arasında bir süre implantların çene kemiğine kaynaması beklenmektedir. Ardından protez dişler yerleştirilip tedavi tamamlanmaktadır.

  Diş İmplantı Kimlere Uygulanır?

  İmplant tedavisi 18 yaş üzeri, çene ve yüz gelişimini tamamlamış her bireye uygulabilir. Tedaviden önce çene yapısının implanta müsait olup olmadığı çekilen röntgenlerle tespit edilir.

  İmplant Tedavisi Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  Kemik gelişimi tamamlanmış, yeterli kemik hacmine sahip, genel sağlık problemi olmayan veya hekimi tarafından kontrol altında alınmış olan her bireye implant tedavisi uygulanabilir.

  İmplant Tedavisi Ne Zaman Uygulanır?

  Diş çekiminden sonra çekim bölgesinin iyileşmesini takiben ya da çekim ile aynı seansta implant uygulanabilir.

  İmplant Sırasında ve Sonrasında Ağrı Hissedilir mi?

  İmplant uygulaması o bölgeye uygulanan lokal anestezi ile ağrısız şekilde yapılmaktadır. Operasyon sonrasında herhangi bir diş çekimi sonrasında oluşabilecek kadar hafif bir ağrı oluşabilir. Çene kemiğine uygulanan bir işlem olması nedeniyle hafif ödem de oluşabilmektedir

  Köprü mü Tercih Etmeliyim İmplant mı?

  Köprü mü yoksa implant mı yaptırılması gerektiği hastalarımızın en fazla kararsız kaldığı konulardan biridir. Bu elbette öncelikle ağız yapısı ve dişin durumu ile ilgilidir. Bu nedenle öncelikle hekim tarafından gerekli muayene yapılmalı ve uygun tedavi yöntemi belirlenmelidir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki implantın köprü uygulamasına oranla birçok avantajı vardır. İmplant geleneksel köprü ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Diş eti ve kemiği desteklediği için köprü protezlere oranla daha doğal ve estetik sonuçlar verir.

  İmplant Pahalı Bir Tedavi midir?

  Birden fazla uzun süreli işlem gerektirdiği için ve maliyeti göz önüne alındığında rutin diş hekimi hizmetlerinden daha yüksek bir harcama gerektirir. İmplant tedavisi tamamlanan hastalarda, hastaların yaptıkları harcamaların karşılığını aldıkları görülmektedir.

  İmplant Tedavisinden Sonra Hangi Yiyecekler Yenilmelidir?

  İlk 2 saat herhangi gıda alınmaması ve ilk hafta yumuşak diyet ile beslenilmesi önerilir. Sıcak ve baharatlı yiyeceklerin (acılı ve ekşi gıdalar) yara iyileşmesi tamamlanana kadar yenmemesi tercih edilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.