Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı daha düz daha beyaz ve güzel doğal görünümlü gülüşlere sahip olmayı sağlayan bir diş prosedürüdür. Gülüş tasarımı orjinal dişlerin üzerine yapılan restorasyonlarla görünümü tamamen değiştirerek istenilen görüntüyü elde etmeyi sağlar.

Randevunuzu Planlayın

  Gülüş Tasarımı Nedir?

  Gülüş tasarımı, daha düz, daha beyaz ve güzel doğal görünümlü gülüşlere sahip olmayı sağlayan bir diş prosedürüdür. Gülüş tasarımı orjinal dişlerin üzerine yapılan restorasyonlarla görünümü tamamen değiştirerek istenilen görüntüyü elde etmeyi sağlar.

  Gülüş Tasarımı Hangi Durumlarda Uygulanır?

  Herhangi bir nedenle dişlerinden memnun olmayan ve estetik bir sonuç almak isteyen her birey gülüş tasarımı yaptırabilir. Diş çürümesi, lekelenme ve diş formunda bozukluklar gibi diş sorunları olan kişiler genellikle bu diş tedavi yöntemini tercih etmektedir.

  Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

  Gülüş tasarımı yapılırken fotoğraf cihazları ile ağız içi ve dışının görüntüleri ve diş ölçüleri alınır. Gülüş tasarımı yapılırken dişlerin oluşturduğu bölgenin estetiği ve diş etinin oluşturduğu bölgenin estetiği değerlendirilir. Dişlerin dizilişine karar verilir. Diş ve kemik seviyeleri klinik ve radyografik olarak incelenir. Pembe estetik yapılacak diş etlerinin seviyeleri ayarlanır. Dişeti lazer kullanılarak belirlenen seviyeye alınır. Gelişmiş bir düzen gerekiyorsa sert doku ya da kombine lazer aleti kullanılır. Beyaz estetikte porselen diş laminaları kullanılarak gülüş tasarımı yapılır. Laboratuvarda diş tasarımları hazırlanmış olur ve kişiye hususi plaket kalıcı dişe dönüştürülür. 7-10 Gün içinde güzel duyu diş porselenleri kalıcı olarak yapıştırılır. Hastanın tedavi planına göre seans sayısı değişecektir.

  Gülüş Tasarımının Avantajları Nelerdir?

  Gülüş estetiğinin, en önemli unsuru üst ön dişlerin şekli, konumu ve rengi olan düzene dayanır. Görünümleri yüzün şekli, karakteristik unsurları ve ten rengi ile uyumlu olmalıdır. Gülümseme bilinçli olarak kesin kurallara göre tasarlanmalıdır. Tasarımın sonucu özel bir bilgisayar programı yardımıyla simüle edilebilir, diş teknisyeni sadece yazılı veya sözlü talimatları takip etmez, aynı zamanda görsel tasarımı da tam olarak takip eder.

  -Hastanın yeni dişleriyle gülüşünün nasıl görüneceğini diş hekimi ile önceden görebilmesi,
  -Özelleştirilmiş sonuçlar,
  -Tamamlayıcı ve belirgin bir görünüm,
  -Kişinin kendine olan güveni,
  -Daha iyi ağız aktiviteleri.

  Gülüş Tasarımı Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Gülüş Tasarımı Ne Zaman Kullanılır?

  Gülüş tasarımı uygulaması diş ve diş etinde görülen şekil ve biçim bozukluğu, orantısızlık ve diş renklenmeleri sorunlarında kullanılır.

  Gülüş Tasarımı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

  Gülüş dizaynı yapılırken bireyin yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu gibi parametreler göz önünde bulundurulur. Diş formları belirlenirken kişinin tarzıyla dinamik bir armoni sağlanması esastır. Dudak şekli de yapılacak tedavide önemlidir. Dudak ve çene bölgesi gerekirse botoks, dolgu gibi işlemlerle desteklenebilir.

  Gülüş Tasarımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Gülüş tasarımı yaptıranlar, tedavi sonrasında mutlaka ağız hijyenine çok özen göstermeli, rutin kontrollerini ihmal etmemelilerdir.

  Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

  Gülüş tasarım tedavisi yapılacak işlemlere göre değişmekle birlikte genellikle 3 seansta tamamlanır.

  Gülüş Tasarımı Hangi İşlemleri İçerir?

  Tedavi genellikle ortodonti, cerrahi, protez ve dişeti uygulamalarının tek başına veya birlikte planlanmasıyla multidisipliner yaklaşımlarla gerçekleştirilir.

  Gülüş Tasarımı Kalıcı mıdır?

  Gülüş tasarımı kalıcıdır.  Ancak kalıcılığın süresini artırmak için hastanın ağız ve diş sağlığına dikkat etmesi ve kontrollerini ihmal etmemesi gerekir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.