Laminate Veneer

Porselen lamine tedavisi çoğu zaman 2-3 seansta tamamlanır. Bu süreç tedavi edilecek diş sayısına ve bu dişlerin durumuna nazaran değişim gösterebilir.

Randevunuzu Planlayın

  Laminate Veener Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  Porselen lamine tedavisi çoğu zaman 2-3 seansta tamamlanır. Bu süreç tedavi edilecek diş sayısına ve bu dişlerin durumuna nazaran değişim gösterebilir. Tedavinin ilk seansında dişlere herhangi bir müdahale yapılmadan ölçü alınır. Operasyon sonucunda ulaşılması planlanan istenilen görünüm, diş ölçüsünden elde edilmiş bir model üstünde tasarlanır ve kalıp prova aşamasına hazırlanır. Bir sonraki seansta, sonucunda planlanan görünüm, hazırlanan kalıpla hasta üstünde prova edilir. Prova iyi giderse dişlerin ön yüzeyleri aşındırılarak porselen laminaya yer hazırlanır. Bu tedavide aşınma minimal olduğundan çok fazla ağrı hissedilmez. Gerekirse hastanın ağrı hissetmemesi için lokal anestezi uygulanabilir. Aşındırma işleminden sonra, porselen laminatın hazırlanacağı modeli uygulamak için yeni bir ölçü yapılır. Porselen laminanın yapıştırıldığı güne kadar diş yüzeyine geçici lamina yapıştırılır. Böylece; dişlerde duyarlılık ihtimali önlenir, ara seanslarda oluşabilecek problemlerin önüne geçilir. Porselen laminalar hazırlanırken dişle uyumu test edilir ve yapıştırıcılarla dişe yapıştırılır.

  Porselen Diş Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

  Porselen laminalar dişlerin boyut özelliklerini değiştirmek için kullanılır. Özellikle diş boylarının uzatılması ve dişler arasındaki boşlukların kapatılması için tercih edilmektedir. Dişin ön yüzeyinde ya da kesi bölgesindeki kırık, çatlak ya da aşınma problemlerinin tedavisi porselen laminalar ile yapılabilmektedir. Belirli faktörlerle renklenen ya da genetik olarak koyu tonlarda olan dişlerin renk özelliklerini kalıcı olarak değişiklik yapmak için kullanılabilir. Minimal çapraşıklığı olan kişilerde gerekli birtakım aşındırmalarla ortodontik tedaviye alternatif olarak porselen laminalar uygulanabilir. Gülüş tasarımında gülüş profilini yenilemek için de porselen laminalar kullanılabilir.

  Laminate Veener Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  Tedavi için dişin ön yüzeyine çok az aşındırma yapılması gerekmektedir. İşlem sırasında dişlerin doğal formları büyük ölçüde korunur. Kullanılan porselenler aşınmaya karşı yüksek dirence sahiptir. Porselen laminalar diş yüzeyine yapıştırıldığında daha dayanıklı hale gelir. Malzemede zamanla renk değişimi görülmez. Uygulanacak porselen cilalı bir yüzey ile hazırlanır. Bu sayede sigara, çay ve kahve gibi renklendirici özelliği olan ürünlerin yüzeyinde oluşabilecek lekelenme sorunları en aza indirilmektedir. Dişlerde planlanan değişiklikler işlem öncesi tasarlanır. Bu tasarım üzerinden prova materyali hazırlanır ve planlanan işlemin sonucu hakkında hasta bilgilendirilir.

  Laminate Veneer Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Diş Kaplamaları Özel Bir Bakım Gerektirir mi?

  Hayır, özel bir bakım rutini gerekmiyor. Bu durumda fırçalama ve diş ipi kullanma gibi günlük alışkanlıklar yeterli olacaktır. Renklerinde herhangi bir bozulma olma ihtimali olmasa da diş hekiminiz sizi aşırı kahve, çay tüketiminden uzak durmanız konusunda uyarabilir.

  Porselen Laminate Veneerler Ne Kadar Dayanır?

  Bir kez uygulandıktan sonra değiştirilmelerine gerek yoktur. Bir ömür içindir. Kahve, çay ve sigaradan kolay etkilenmedikleri için yıllar geçse de aynı kalırlar.

  Porselen Laminatlar Dayanıklı mıdır?

  Laminatlar temel olarak dişlere yapılan eklerdir. Tıbbi yapıştırıcılar ile yerleştirildikten sonra düşmeleri çok zordur. Ancak kaplamalara zarar vermemek için hasta çok sert yiyecekleri ısırmamalıdır.

  Herkes Laminate Yaptırabilir mi?

  Hastanın ileri derecede çarpık dişleri varsa, diş gıcırdatma alışkanlığı varsa veya anatomik olarak ağzını kapatamıyorsa uygulanamaz.

  Laminat Veneer İşlemini Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  Diş gıcırdatma alışkanlığınızı bırakmalısınız. Orijinal dişlerinizle ısıramayacağınız sert yiyecekleri ısırmamalısınız. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalısınız ve en önemlisi diş hekiminize yapılan ziyaretleri ihmal etmemelisiniz.

  Hangisini Tercih Etmeliyim, Zirkonyum mu Yoksa E-Max Kaplama mı?

  Her ikisi de metal içermeyen ve diş etleri ile uyumu en iyi olan güçlendirilmiş porselen malzemelerdir. Genellikle ön dişler için e-Max kaplamalar tavsiye edilirken, azı dişleri için biraz daha sert ve daha dayanıklı oldukları için zirkonya kaplamalar önerilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.