Göz Kapağı Estetiği

Botoks veya dermal dolgu maddeleri gibi yüz enjeksiyonları, kaz ayağı gibi görüntüler ortadan kaldırmak için başvurulan ilk yöntemlerdir. Ancak bazen sarkma veya kabarık göz kapaklarını ortadan kaldırmak için göz kapağı estetiği (Blefaroplasti) gerekmektedir.

Randevunuzu Planlayın

  Göz Kapağı Ameliyatı Gerektiğinin Belirtileri Nelerdir?

  Yaşlanma ile birlikte, ciltte meydana gelen sarkmalarda en çok
  etkilenen bölgelerden birisi de göz çevresidir. Göz çevresinde
  oluşan sarkmalardan etkilenen göz kapağının zaman zaman kişinin görüşünü de
  engelleyebilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaya, göz kapağı ameliyatı
  (Blefaroplasti) ameliyatı olması tavsiye edilir.

   

  Blefaroplasti ameliyatının gerektiğini belirten durumlar ise;

  • Üst göz kapağında sarkmalar var ise,
  • Kişi göz kapağının görüntüsünden rahatsızlık duyuyor ise
  • Üst göz kapağındaki sarkmalar kişinin görüşünü engelliyor ise,
  • Alt Göz kapağında sarkmalar var ise,

  şeklinde sıralanabilir.

  Göz kapağı ameliyatı olarak da bilinen blefaroplasti, göz kapaklarının görüntüsünü iyileştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Gözün sağ-sol, alt-üst bölgesine veya her iki göz kapağı bölgesine de yapılabilir. Bir kişi ister sarkık göz kapakları ile sorunlar yaşıyor olsun, isterse estetik olarak görünümünü iyileştirmek istesin, göz kapağı ameliyatı gençleştirici bir etki yaratmaktadır.

  Göz kapağı ameliyatı şunları tedavi edebilir;

   

  • Göz altındaki şişlik veya torbalar,
  • Alt göz kapağındaki fazla deri veya ince kırışıklıklar,
  • Alt göz kapaklarındaki cilt sarkması,
  • Üst göz kapağının doğal görünümünü bozan deri sarkması.

  Blefaroplasti İşlemimden Önce Ne Bilmeliyim?

  1)Prosedür

  Göz kapağı ameliyatının toplamda üç farklı tipi vardır. Hastanın ihtiyacı olan prosedür, gözlerinin şekline ve diğer sağlık koşullarına bağlı olarak değişmektedir. Bu üç türden biri uzman tarafından hastaya önerilecektir:

  Üst Göz Kapağı Ameliyatı: Bu tip blefaroplasti, yaşlanma veya genetik nedeniyle görme kaybını ve gözün görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Adından da anlaşılacağı gibi üst göz kapağına odaklıdır. Bu tip cerrahi işlem, gözün işlevini eski haline getirir veya daha yuvarlak, açık bir görünüm sağlayabilir.

  Alt Göz Kapağı Ameliyatı: Alt göz kapağı ve göz çevresinde yapılan bu işlem, ciltteki kırışıkların giderilmesi, sarkık gözlerin düzeltilmesi veya görünümün iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır.

  Çift Göz Kapağı Ameliyatı: Çift göz kapağı ameliyatında ek olarak üst göz kapağında bir katlama yapılarak daha geniş, daha iri görünen bir göz görünümü elde edilir.

  2)Olası Yan Etkiler

  Ameliyattan hemen sonra net bir sonuç ortaya çıkması beklenemez. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi göz kapağı ameliyatında da net sonuçların ortaya çıkması yaklaşık 1 yıl sürecektir. Ameliyattan sonra göz bölgesinde yara izi, şişlik, morarma gibi yan etkilerin görülmesi muhtemeldir. Görme alanı ile ilgili bir estetik operasyonu olduğundan dolayı hastalarda, görme kaybı yaşama hissi uyanabilir fakat göz kapağı estetiği herhangi bir körlüğe sebep olmaz.

  Üst Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

  İşlem lokal veya genel anestezi ile yapılır. Prosedür, her bir göz kapağındaki üst göz kapağı kıvrımının sorununu analiz etmeyi ve sorunu hafifletmek için yeterli cildi kaldıran ve normal göz kapağı kapanmasına izin verecek kadar koruyan fazla cildin ameliyatla çıkarılmasını içerir. Bazı durumlarda, az miktarda orbicularis oculi (göz kapağını kapatan kas) çıkarılır. İşlem tamamlandığında göz kapağına dikişler atılır.

  Alt Blefaroplasti Nasıl Yapılır?

  Alt kapak blefaroplastisi genellikle göz altı torbalarına katkıda bulunan yağın alınmasını bazen de ek olarak az miktarda derinin alınmasını içeren işlemdir. Kesi, göz kapağının iç tarafında veya dış kirpiklerin altında olabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Blefaroplasti Kaç Yaşında Yapılmalıdır?

  Göz kapağı estetiği ağırlıklı olarak 35 yaş üstü kişiler tarafından yapılmaktadır. Çünkü göz kapaklarında yaşlanma belirtileri bu yaşlardan sonra ortaya çıkmaya başlar. Ancak 18 yaşından büyük olup ihtiyacı olan herkes yaptırabilir.

  Göz Kapağı Ameliyatının Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Bu işlem yaşlanmayı durduramaz ama genç görünümü geri getirir ve etkisi kişiye göre 7-8 yıl civarında sürer.

  Blefaroplastiden Sonra İz Kalır Mı?

  Üst göz kapağı kırışıklığında ve alt göz kapağının hemen altında ilk hafta küçük kesiler fark edilebilir. Göz çevresindeki deri çok ince ve gevşek olduğu için hasta nihai sonuca ulaştığında herhangi bir iz fark edilmesi çok zordur. Bazı durumlarda yağ bezlerinin kaldırılmasına ihtiyaç duyulursa bu izler birkaç hafta boyunca görünür olabilir.

  İdeal Göz Şekli Hangisidir?

  İdeal göz tasarımı için kişinin beklentileri dikkate alınıp, analiz yapılarak yüz ile en uyumlu şekil verilmelidir. günümüzde ise hafif çekik, badem gözler daha sık tercih edilmektedir.

  Blefaroplasti Için Ne Tür Anestezi Kullanılır?

  Göz kapağı ameliyatı üst ve alt blefaroplasti olarak ikiye ayrılabilir. Üst blefaroplasti lokal anestezi ile kolaylıkla yapılabilirken alt blefaroplasti sedasyon veya genel anestezi altında yapılmalıdır.

  İkinci (Revizyon) Blefaroplasti Yapmak Mümkün Müdür?

  Bazı durumlarda fazla alınan cilt, kötü yerleşmiş yağ kitleleri, rahatsızlığa neden olan kas pozisyonları veya çökük göz gibi istenmeyen sonuçları değiştirmek için ikinci bir göz kapağı ameliyatı yapılması gerekebilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havalimanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.