DHI Saç Ekimi

Saç ekim işlemlerinden en bilinenleri  Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) ve Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE)dur. FUT esnasında hekim saç derisinin arkasından bir şerit saç kesip tek tek saç köklerini çıkarmaktadır.

Randevunuzu Planlayın

  DHI Yöntemi İle Saç Ekimi Nedir?

  Günümüzde erkeklerin %85’i, 50 yaşına kadar saçlarında incelme ve saç dökülme sorunlarıyla karşı karşıya geliyorlar. Bu durum kadınlarda ise %50’dir.

  Dökülen saçların yerini alması için farklı çeşitlerde tedavi türleri çıkmıştır. Saç ekim işlemlerinden en bilinenleri Foliküler ünite transplantasyonu (FUT) ve foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE)dur.

  FUT esnasında hekim saç derisinin arkasından bir şerit saç kesip, teker teker saç köklerini çıkarmaktadır. FUE esnasında ise hekim,  folikülleri doğrudan deriden çıkarma işlemi yapmaktadır. Her iki ameliyatta da foliküller saç derisinin saçsız kısımlarına yerleştirilir. Doğrudan saç ekimi (DHI), FUE tekniğinin başka bir versiyonudur.

  FUE’de bir cerrah, saç köklerini implante etmeden önce kafa derinizdeki kanalları keser.  DHI sırasında, her ikisini de aynı anda yapabilen özel bir kalem kullanırlar.

  DHI Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

  Tüm saç ekim teknikleri gibi DHI tekniğinin de kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. DHI’nin bazı avantajları şunlardır;

  • Daha hızlı iyileşme süresi,
  • Yara izinin geçici olması,
  • Yüksek yoğunluklu kök nakli,
  • Tıraş gerektirmemesi.

  DHI İşlemi İçin Kimler Uygundur?

  • DHI saç ekim yöntemi, erkek veya kadın tipi saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan kişiler için uygundur,
  • DHI işlemi 25 yaş üstü kişiler için uygundur,
  • Kalın saçlı kişiler, ince saçlı kişilere oranla daha başarılı sonuçlar elde eder,
  • Tedaviyi alacak kişilerin santimetrekarede 40’tan fazla saç kökü olmalıdır,
  • Açık renkli saçlara sahip kişilerin DHI saç ekimi işlemleri diğerlerine göre daha iyi sonuçlanır.

  DHI Nasıl Yapılır?

  Doktor saç derisinin belirli bir kısmından, saç köklerini çıkararak saçsız bölgelere yerleştirme işlemini yapmaktadır. Bu tedavi sonucunda yeni saçlar ortaya çıkmaktadır.

  İşlem sırasında;

  • Doktor hastayı uyuşturmak için lokal anestezi uygulamaktadır,
  • Doktor, ince uçlu özel alet yardımı ile saç köklerini baş kısmının arka tarafından almaktadır,
  • Saç kökleri, kalem şeklindeki alete aktarılıp kafa derisinin saçsız kısmına uygulanacaktır,
  • Son olarak doktor antibiyotik krem uygulayarak tüm bölgelere bandaj saracaktır.

  FUE ve DHI ameliyatlarının tamamlanması yaklaşık 8 saat sürer ancak kesin süre, ekilecek saç kökü sayısına göre değişmektedir. Ameliyatın tam sonuçlarını 12 ila 18 ay arasında bir sürede gözlemlenebilir.

  DHI Saç Ekimi Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  DHI Tekniği İle Saç Köklerinin Daha Az Hasar Gördüğü Doğru mu?

  Bazı saç ekimi klinikleri DHI tekniğinde greftlerin hiç zarar görmediğini iddia etmektedir. Aslında bu bilgi yanlıştır. Alınan greftler implanter kalemlerin içine yerleştirilir, bu nedenle kesilere greftler yerleştirilirken tıpkı FUE prosedüründe olduğu gibi greftlerde travmaya neden olur. Her iki teknikte de en önemli şey bu travmaları minimum düzeyde tutmaktır.

  DHI Yöntemi Neden Daha İyidir?

  Pazarlama açısından daha iyi olduğunu iddia eden birçok klinik olduğu için DHI’ın en iyi yöntem olduğuna dair bir bilgi kirliliği vardır. Fakat her hasta için en iyi seçenek olduğunu söylemek doğru değildir. Alıcı bölgesi tamamen kel olmadan daha yüksek yoğunlukta saça sahip olmak isteyenler için bu yöntem iyi bir seçenektir.

  Safir FUE ve DHI Arasındaki Fark Nedir?

  Safir FUE prosedüründe, kesiler (kanallar) ve implantasyon, ameliyatın iki farklı aşamasıdır. DHI prosedüründe implanter kalemler ile implantasyon ve kesiler aynı anda yapılır.

  Tek Seansta Kaç Greft Ekilebilir?

  Saç ekimi doğal sonuç vermesi gereken bir işlemdir. Alacağınız greft miktarı doğrudan donör alan kapasitenize bağlıdır. İyi bir donör alanınız olsa bile bir oturuşta 4500-5000 greftten fazla alınması önerilmemektedir.

  DHI Ekimi Ne Kadar Sürer?

  Saç ekim süresi, ektireceğiniz bölgeye ve saç ekim miktarına bağlı olarak değişir. Saç ekimi işlemi yaklaşık dört ile sekiz saat arasında değişmektedir.

  Kaç Yaşında Saç Ekimi Yaptırmalıyım?

  18-65 yaş arası herkese saç ekimi yapılabilir. Ancak hastanın mevcut saç dökülmesini göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Örneğin 22 yaşında bir hasta sadece ön hattı istiyorsa  bu onun için doğru bir seçenektir. Ancak saç dökülmesi 30’lu yaşların sonuna kadar devam edebilir. Bu nedenle saç ekiminizden sonra saçlarınız zamanla dökülmemesi ve doğal saçlarınızı korumak için takviye ve ek tedavi kullanılması önerilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.