Alın Çizgilerine Botoks

Alın için botoks, gözler arasındaki yatay ve dikey kırışıklıkları düzeltme tedavisidir. Botoks bu kırışıklıkların oluşmasına neden olan kasları gevşetir. 

Randevunuzu Planlayın

  Alın Botoksu

  Alın için botoks, gözler arasındaki yatay ve dikey kırışıklıkları düzeltme tedavisidir. Botoks bu kırışıklıkların oluşmasına neden olan kasları gevşetir. Bazı kişiler, dikey kaş çatma çizgilerinin ve yatay alın kırışıklıklarının görünümünü en aza indirmek için alnına botoks enjekte etmeyi tercih edebilir.

  Botoks İle Alın Çizgileri Tedavisi Faydaları Nelerdir?

  Botoks tedavisi alındaki kırışıklıkların görünümünü ortadan kaldırır ve daha genç bir görünüm sağlar. Derin kırışıklıkların tamamen kaybolması imkansız olsa da bu işlemle daha az fark edilebilir hale getirilebilir. Bu nedenle genç bir görünüme kavuşmak isteyenler için bu tedavinin ideal bir seçim olduğu söylenebilir. Botoksun en önemli etkisi alındaki ince çizgileri bulanıklaştırması ve derin çizgilerin görünümünü hafifletmesidir. Ayrıca alın çizgisi oluşmadan önce yapılan botoks tedavisi son derece önemli faydalar sağlar. Çünkü bu durumda alın kaslarının zamanla çizgilerin oluşmasına neden olması engellenir. Özellikle 30’lu yaşlarda yapılan botoks sayesinde ileriki yaşlarda daha genç bir görünüm elde edilebilir.

  Alın Kırışıklığı İçin Botoks Nasıl Yapılır?

  Alın çizgilerine botoks toplam 5 dakika süren ağrısız bir uygulamadır. Alın botoksu yapılmadan önce lokal anestezikler ve soğuk uygulama ile işlem daha ağrısız bir hale getirilebilir. Botoks sonrası genellikle ödem ve morluklar görülmez, ciltte oluşan kızarıklık 15-20 dakika içerisinde geçer.

  Alın Çizgilerinin Tedavisinde Botoks Dışında Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

  Alın kırışıklıkları için botoks ve alın dolgusu tercih edilir. Kıvrımlar derin değilse dolgu gerekli değildir. Ancak derin kırışıklıklara botoks dolgusu yapılırsa hasarlı bölgelere dolgu yapılır. Bu yeni kırışıklıkların oluşmasını engeller. Botoks ile mevcut açık kırışıklıklar dolgu ile doldurularak düzeltilir.

  Alın Botoksu Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Alın Botoksu Ne Kadar Sürede Yapılır?

  Bu işlemin süresi son derece kısadır. Hazırlık aşaması ile birlikte sadece 10 ila 15 dakika içerisinde tamamlanan bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Ender durumlarda işlem süresi 20 dakikaya kadar uzayabilir. Halk arasında bu işlemin ‘öğle arası botoksu’ gibi isimlerle anılmasının nedeni de budur.

  Alın Botoksu Yüz İfadesini Değiştirir mi?

  Elbette bu işlemin yüz ifadesine bir etkisi olmaz. İşlem sadece kırışıklıkların görünümünü hafifletmeye yönelik olarak gerçekleştiriliyor.

  Alın Botoksu Sonrası İz Kalır mı?

  Botoks işlemi basit bir enjeksiyon uygulamasıdır. Cilde herhangi bir kesi uygulanmaz ve dolayısıyla dikiş atılması gibi müdahaleler asla söz konusu olmaz. Dolayısıyla ciltte botoks sonrası iz kalması da mümkün değildir. 

  Botoks'un Etkisi Ne Kadar Sürmektedir?

  Botoks’un etkisi uygulamadan 3-7 gün sonra başlar ve bu etki 3-4 ay devam eder.

  Uygulamaların sayısı arttıkça Botoks’un etkisi 12 ay kadar devam edebilir.

  Botoks Nasıl Uygulanır?

  Botoks istenilen bölgeye enjektör ve özel iğneler yardımıyla uygulanmaktadır.

  Botoks'un Yan Etkileri Var mıdır?

  Botoksun bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Etkisi sadece uygulama bölgesiyle sınırlı olup, 24 saat içerisinde vücuttan atılmaktadır.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.