Liposuction

Liposuction genellikle vücudun her yerine yapılmaktadır. Boyun, gıdı, kol, karın,göbek, bel, sırt, basen, bacak ve diz içleri liposuction yapılabilecek alanlar arasında yer almaktadır. Vücudunda fazla yağ olan hastalar liposuction işlemi yaptırabilirler.

Randevunuzu Planlayın

  Liposuction Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabilir?

  Liposuction genellikle vücudun her yerine yapılmaktadır.

  • Boyun,
  • Gıdı,
  • Kol,
  • Karın ve göbek,
  • Bel ve sırt,
  • Basen, bacak ve diz içleri.

  Liposuction Çeşitleri

  Birkaç farklı liposuction tekniği bulunmaktadır. Ancak hepsinin ortak noktası, vücuttaki yağı emmek için bir vakuma bağlı, kanül adı verilen ince bir tüpün kullanılmasıdır. Tümesan liposuction en yaygın tekniktir. Ultrason yardımlı liposuction, yağın hücre duvarlarını parçalamak için cildin altındaki ses dalgası enerjisini kullanır, yağı sıvılaştırarak emebilir. Lazer destekli liposuction veya SmartLipo, yağı sıvılaştırmak için bir enerji üretmek için bir lazer kullanır.

  Yüksek Çözünürlüklü Liposuction

  HD liposuction diğer bir adıyla Vaser, geleneksel liposuction tedavisini bir sonraki seviyeye taşıyan yeni bir ultrason liposuction prosedürüdür. Tıpkı normal liposuctionda olduğu gibi HD liposuction, alttaki doğal yapıyı göstermek için vücudun bazı bölgelerindeki yağları uzaklaştırır. 

  Vaser, Rezonansın Ses Enerjisinin Titreşim Amplifikasyonunun kısaltmasıdır. Bu işlemde, yağ hücrelerini vücuttan çıkarmadan önce sıvılaştıran bir cihaz kullanır. Doktor ayrıca bölgeye şişen sıvı uygular, bu da yağın daha da parçalanmasına yardımcı olur.

  Yağ tamamen parçalandığında, doktor vakum aracılığıyla vücuttan çıkarılır.  Bu yöntem, kollar, göğüs, omuzlar, karın kasları, kalçalar ve iç uyluklar gibi vücudun hemen hemen her bölgesinde kullanılabilir.

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

  Geçirilen ameliyat sonrasında hastanede kalmanız gerekmeyebilir. Fakat en az 1 hafta morarma, şişme ve ağrı beklenebilir. Doktor, şişmeyi kontrol altına almak için ameliyattan sonra 1 ila 2 ay boyunca bir kompresyon giyisi giyilmesini önerir. Bu süreç içerisinde enfeksiyonun önlenmesi için antibiyotik kullanılması gerekmektedir. Çoğu insan bir kaç gün içerisinde günlük hayatlarına dönebilmektedir.

  Liposuction Hakkında
  Sıkça Sorulan Sorular

  Liposuction ile Maksimum Ne Kadar Yağ Alınır?

  Hastanın durumuna göre bu miktar değişebilmekle birlikte 5000-6000cc yağ alınması mümkündür.

  Liposuction İz Bırakır mı?

  Özel ince kanüller ile yapılır ve iz bırakmaz.

  Liposuction Sonrası Yağlar Geri Gelebilir mi?

  Yağ hücrelerinin miktarı artamaz. Vücut yağ hücrelerimiz doğduğumuzdan beri stabildir. Kilo aldığımızda hücreler artmaz, boyutları artar. Liposuctiondan sonra çok fazla kilo alırsanız, geri kalan yağ hücreleri büyüyebilir.

  Hi-Def Liposuction Sonrası Kilo Alırsam Ne Olur?

  Bu tekniği tercih eden hastalar genellikle sıkı bir spor rejimine sahip olanlar olduğu için ameliyattan sonra spora devam edildiğinde sonuç daha iyi olacaktır. Hasta kilo alırsa kas tanımı azalacaktır. Çok az kilo almanın çok fazla etkisi olmazken, eğer hasta çok kilo alırsa kas tanımının etkileri ortadan kalkacaktır.

  Lipoplasti, Liposculpture, Liposhaping ve Liposuction Arasındaki Fark Nedir?

  Liposuction, fazla yağ alma ameliyatıdır. Bahsedilen tüm bu isimler, pazarlama stratejileri olarak yapılan farklı liposuction çeşitleridir.

  Ne Tür Anestezi Kullanılır?

  Liposuction yapılacak bölgeye ve alınacak yağ miktarına göre genel, lokal veya lokal + sedasyon anestezisi altında yapılabilir. Oysa çok az miktarda vücut yağının alınması gerekiyorsa lokal anestezi ile yapılabilir.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  BİZİ SEÇMENİZ İÇİN NEDENLER

  Neden Health Park Tourism?

  TÜRSAB Üyesi

  Çoğu Avrupa'dan Türkiye'ye olmak üzere dünyanın her yerinden uluslararası hasta organizasyonları düzenleyen Health Park Tourism, 13839 kodlu TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyeliğine ve Sağlık Bakanlığı Akreditasyonuna (AK-0452) sahiptir.

  VIP Standartları

  Health Park Tourism misafirlerini havaalanından concierge ekibi ile karşılıyor ve VIP araçlarla uluslararası hizmet veren otellerine transfer etmektedir. Tedavi süreci boyunca 7/24 ulaşılabilir kişisel danışman ve transferleri gerçekleştirmektedir.
  7/24 Ulaşılabilir Ekip
  Health Park Tourism misafirlerinin yabancı bir ülkede dil engellerini önlemek, en iyi şekilde anlamak ve yardımcı olmak için 7/24 erişilebilen videolu görüşme, rehber ve personel desteği sunmaktadır.

  Ücretsiz Danışmanlık

  Tedavi öncesinde ücretsiz görüntülü danışmanlık ve tedavi bitiminden itibaren sınırsız bir şekilde düzenli takip ve destek hizmeti sunmaktadır.

  TEDAVİLER İÇİN

  Anlaşmalı Sağlık Tesislerimiz

  Yalnızca prestijli uluslararası akreditasyonlar ve sertifikalar almış güvenilir hastaneler ve doğrulanmış kliniklerle çalışıyoruz.

  Florya Medical Park

  Orident Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği

  Bahçeşehir Liv Hospital

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  SİZE ÖZEL HİZMETLERİMİZ

  Neden Biz

  Uçuşunuzu sizin için planlıyoruz

  Dilerseniz uçak biletinizi tedaviye uygun tarihler aralığında sizin için satın alıyoruz.

  Havaalanı transferinizi sağlayalım

  Havaalanı, otel ve kliniğimiz arasındaki yolculuğunuzu profesyonel ekibimizle üstleniyoruz.

  En iyi otel konaklama hizmeti

  Çözüm ortağı olarak tercih ettiğimiz en güzel otellerimizden birinde konaklamanızı gerçekleştiriyoruz.

  Size uygun tedaviyi alın

  Kişisel temsilciniz sizi, doktorunuz ve size uygun olan tedavi hakkında bilgilendirecek bu sayede istediğiniz görünüşe güvenle sahip olacaksınız.

  İstanbul'un tadını çıkarın!

  Tedavi sonrası ihtiyacınız olan İstanbul turunun keyfini çıkarın.

  İrtibatta kalalım

  Tedaviniz sonrasında sınırsız danışmanlık hizmeti hakkına sahip olacaksınız.

  Hayatınızdaki büyük değişimi başlatmanın zamanı geldi. Uzmanlara güvenin ve hayatınızı değiştirin.

  Sertifikalar

  Hemen İletişime Geçin

  Hizmetlerimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun. Biz sizi arayalım.